جدیدترین مدل بوئینگ رونمایی شد +تصاویر

جدیدترین مدل بوئینگ رونمایی شد +تصاویر
شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا در نمایشگاه هوایی پاریس از آخرین مدل جت مسافربری خود از خانواده ۷۳۷ پرده‌برداری کرد و اعلام کرد این هواپیما به‌صرفه‌ترین هواپیمایی است که تولید شده است.

شرکت بوئینگ طی امروز اعلام کرد از پربازده ترین هواپیمای خود رونمایی کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، این شرکت با هدف به دست آوردن بخشی از سهم ازدست‌رفته خود از بازار جهانی هواپیماهای مسافربری که توسط رقیب این شرکت تصاحب شده است، از این جت در نمایشگاه پاریس رونمایی کرد.

کلین مک آلیستر مدیر بخش هوانوردی مسافری شرکت بوئینگ به خبرنگاران در نمایشگاه هوایی پاریس گفت: امروز افتخار دارم که به‌طور رسمی از آخرین و جدیدترین مدل خانواده بوئینگ ۷۳۷ با نام ۷۳۷ MAX10 رونمایی کنم.

مدل MAX10 بزرگ‌ترین و از به‌روزترین هواپیماهای سری ۷۳۷ بوئینگ است که با ایرباس A320 رقابت خواهد کرد.

با توجه به بهبود موتور جت و ایرودینامیک این هواپیما، شرکت بوئینگ تأکید کرده است که این هواپیما از نظر مصرف سوخت بازدهی بالایی دارد.

در حال حاضر ایرباس که زودتر از بوئینگ دست به به‌روزرسانی خود زد، در حال حاضر ۶۰ درصد بازار هواپیمای مسافربری را در دست دارد.

ظرفیت حمل مسافر ۷۳۷MAX10 230 نفر اعلام شده است و بوئینگ مدعی است که هزینه به‌کاربردن این هواپیما ۵ درصد پایین‌تر از هواپیمای ایرباس A321 نئو است.

با توجه به اینکه آخرین مدل بوئینگ توان حمل مسافر بیشتری نسبت به ایرباس دارد توانسته است توجهات زیادی را به خود جلب کند.

مک الیستر مدعی است که ۷۳۷MAX10 به‌صرفه‌ترین و پربازده‌ترین هواپیمای تک‌راهروی جهان خواهد بود.

اولین سفارش خرید این هواپیما به ارزش ۱٫۲۵ میلیارد دلار از سوی شرکت هواپیمایی BOC و برای خرید ۱۰ فروند از این هواپیماها به بوئینگ اعلام شده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.