رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

آخرین وضعیت اعلام نتایج اعتراضات رتبه بندی معلمان امروز یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲

آخرین وضعیت اعلام نتایج اعتراضات رتبه بندی معلمان امروز یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ را در ادامه بخوانید.

به گزارش اینتیتر به نقل از اندیشه معاصر ، آخرین وضعیت اعلام نتایج اعتراضات رتبه بندی معلمان امروز یکشنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۲ را در ادامه بخوانید.

احکام جدید معلمانی که به نتیجه رتبه‌بندی خود معترض و اعتراض آنها وارد بود و ارتقاء رتبه داشتند، در حال صدور است.

از مجموع ۹۴۰ هزار معلم مشمول رتبه‌بندی، ۳۴ درصد معلمان به رتبه خود اعتراض داشتند. به طور میانگین ۶۵ درصد معلمان در مرحله بررسی اعتراضات یک رتبه ارتقا داشتند.
در فرآیند رتبه‌بندی، معلمان در سه ساحت حرفه‌ای، عمومی و تخصصی بررسی شدند و به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش برای کسب رتبه‌های ۴ و ۵ به بیش از ۱۵ سال سابقه کار نیاز است.

رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش نیز در آخرین اظهار نظر خود درباره رتبه‌بندی معلمان با اشاره به اینکه در رتبه‌بندی معلمان باید متغیرها را متفاوت کرد، گفته است: معلم کوچ‌رو را نمی‌توان با معلمی که در تجریش تهران تدریس می‌کند یکسان کرد اما مهم این است که رتبه‌بندی را اجرا کردیم و امروز رتبه‌بندی در حقوق است؛ همچنین امسال ۲۶ هزار میلیارد تومان برای رتبه‌بندی معلمان در بودجه حقوق آموزش و پرورش تعیین شده است.

۳۲۰ هزار معلم معترض به رتبه‌بندی

علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره اعلام نتایج اعتراضات معلمان به رتبه‌بندی گفت: ۳۲۰ هزار نفر از مجموع ۹۴۰ هزار معلم به رتبه خود اعتراض کرده و تقاضای تجدید نظر داشتند، در آموزش و پرورش معترضان را به چند دسته تقسیم کردیم و گروه نخست ۶۳ هزار معلم با سابقه کار و مدرک تحصیلی بالا بودند که احتمال ارتقای رتبه آنها بیشتر بود.

شهریور امسال پرونده ۶۰ هزار نفر از این معلمان در کانون‌های ارزیابی بررسی و رتبه جدید افراد صادر شد که با حقوق شهریور معوقات مربوط به رتبه جدید آنها از ابتدای سال ۱۴۰۲ پرداخت شد.
پرونده اعتراضات رتبه‌بندی معلمان تا ۲ ماه آینده بسته می‌شود

به گفته فرهادی، گروه‌های دیگر معلمان با سوابق کاری و مدارک تحصیلی پایین‌تر هستند که آنها نیز در سه گروه تقسیم‌بندی شدند و پرونده آنها در چند کانون ارزیابی در تهران در حال بررسی است، امیدواریم تا دو ماه آینده پرونده رسیدگی به اعتراضات رتبه‌بندی معلمان تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به اینکه پرونده رتبه‌بندی همچنان باز است و مسیر ارتقای رشد معلمان ادامه دارد، گفت: آنها باید خود را مطابق با شرایط روز ارتقا دهند و اگر معلمی رکود داشته باشد حتماً به او یادآوری می‌کنیم تا در مسیر ارتقا قرار بگیرد.
به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش، با اجرای رتبه‌بندی میانگین حقوق معلمان همچنان ۳۰ درصد از حقوق کارمندان دولت پایین‌تر است که باید این وضعیت جبران شود همچنین رتبه‌بندی به طور میانگین ۲۶ درصد حقوق معلمان را افزایش داد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. علیمهندس می گوید

    خدایا چرا برای تمام اقشار تسهیلات دویست میلیونی بدون ضامن وکم درصد و مدت دار وبدون محدویت وقرعه گشی میدهند ولی معلمان از همه چیز بی بهره اند حتی اینگونه تسهیلات این چه ضدیتی است که عده ای با معلمان دارند روزگار فرهنگیان سیاه کردند آقایان پول دار و معلم ستیز بخدا معلمان هم انسانیت و زحمت می کشند و کارمند هستن از همه مهمتر از همین آب و خاک هستند و همین جا برای همین ملت خدمت می کنند پس را بین شان اینهمه تبعیض وجود داره و خرید یک کیلو گوشت قرمز برایشان شده آرزو چه درسهایی در کارند بخصوص در دولت جناب ریسی مخصوصا در سازمانهای امور استخدامی و برنامه بودجه و شورای دستمزد برای زمین زدن و خوار و ذلیل کردن این قشر وجود دارد که کارشان نیز بخوبی انجام میدهند یک قانون فوقالعاده ویژه ۵۰درصد ی معلمان هنوز مانع اجرای آن شدن سه سال است حقوق بقیه کارمندان ۳۰درصد در یک مورد از معلمان بیشتر است تا برسیم به دیگر موارد آیا کسی هست جلوی این مافیای معلم ستیز نخورد و زمین معلم بگیره و این قشر عظیم و زحمتکش درک کند تا حالا که نبوده امیدواریم از حالا به بعد…….

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.