رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امروز شنبه ۲۱ مرداد | رفع ابهامات طرح ساماندهی کارکنان دولت در شورای نگهبان

طرح ساماندهی کارکنان دولت که یکی از طرح‌های مهم مورد پیگیری کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از نخستین سال فعالیت دوره یازدهم بود اکنون در حال سپری کردن آخرین مراحل در مسیر تصویب و اجراست. این طرح که نگارش و تدوین آن با چالش های متنوعی همراه بود بعد از تنظیم نهایی در کمیسیون راهی صحن علنی شد و با درخواست قریب به ۲۰۰ نماینده در اولویت دستور کار صحن علنی قرار گرفت.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایلنا، طرح ساماندهی کارکنان دولت که یکی از طرح‌های مهم مورد پیگیری کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از نخستین سال فعالیت دوره یازدهم بود اکنون در حال سپری کردن آخرین مراحل در مسیر تصویب و اجراست. این طرح که نگارش و تدوین آن با چالش های متنوعی همراه بود بعد از تنظیم نهایی در کمیسیون راهی صحن علنی شد و با درخواست قریب به ۲۰۰ نماینده در اولویت دستور کار صحن علنی قرار گرفت.

پس از آن با بررسی‌های صورت گرفته در صحن علنی اسفند ماه سال گذشته طرح ساماندهی به تصویب صحن علنی مجلس رسید و به شورای نگهبان ارسال شد.

در ادامه این طرح از سوی شورای نگهبان و هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام نیز با ایردات و ابهاماتی مواجه شده و این ایرادات برای رفع به مجلس اعلام شد که طی هفته‌های گذشته این ایرادات در جلسات کمیسیون اجتماعی برطرف شد.

سید کریم حسینی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بعد از ارسال طرح به شورای محترم نگهبان این شورا نسبت به طرح ایرادات و ابهاماتی را وارد دانست و این موارد به مجلس اعلام شد که خب کمیسیون تلاش کرد در جلسات بررسی و رفع ایراد خود که با حضور عضو شورای نگهبان، نماینده سازمان اداری و استخدامی و مرکز پژوهش‌های مجلس، برگزار می‌شدند این موارد را رفع و اصلاح کند.

وی ادامه داد: اکنون ایرادات و ابهامات وارده در کمیسیون رفع شده و طرح آماده بررسی در صحن علنی مجلس است و فکر می‌کنم طی هفته‌های آتی این طرح در صحن علنی رسیدگی خواهد شد.

حسینی درخصوص چگونگی رفع ایراد شورای نگهبان پیرامون بار مالی ناشی از اجرای این طرح عنوان کرد: طبق اصل ۷۵ قانون اساسی طرح‌ها در صورتی قابل پیگیری در مجلس است که در آن شیوه تامین هزینه جدید نیز معلوم شده باشد بنابراین در این طرح مصوب شد که اجرای آن بدون افزایش هرگونه بار مالی برای دولت باشد.

وی تصریح کرد: در قالب این طرح قرار است قرارداد نیروهای شرکتی در سقف اعتبارات دولت به قرارداد کار معین تبدیل شود و شرکت‌های واسطه تامین نیروی انسانی حذف شوند. با این اقدام و با حذف شرکت‌های واسطه‌ای، حقوق و مزایا به صورت مستقیم به کارکنان پرداخت می‌شود و بنابراین دولت می‌تواند در سقف اعتبارات و منابع خود بار مالی این طرح را مدیریت کند.

نماینده مردم اهواز ابراز داشت: در آخرین جلسه بررسی این طرح مصوب شد که شرط دو سال اشتغال برای تغییر قرارداد کارکنان به پایان سال ۱۴۰۱ تغییر کند؛ به این ترتیب افرادی که اسفند ماه سال گذشته به صورت شرکتی در نهادها و ادارات دولتی مشغول به کار شدند، مشمول این طرح می‌شوند.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
22 نظر
 1. محمد رضا می گوید

  خسته نشدین بسکه دروغ میگید وملت میزارید سر کار چرا طرح ساماندهی کارکنان دولت رو نمیارید صحن مجلس میلیونها کارگر وخانوادهاشون چشم انتظار تصویب طرح مهم هستند

 2. ناشناس می گوید

  با سلام خدمت شما طرح ساماندهی کارکنان دولت چیشد مهلت ۴۵ روز قبل از عید نوروز سه سال قبل هنوز تمام نشده است عمر حضرت نوح وصبر حضرت ایوبم نداریم

 3. ناشناس..ک. می گوید

  منو اینهمه خوشبختی یه هو ویه جا محاله محاله . محال

 4. علِی می گوید

  سلام و خسته نراشید اگه این موضوع صحت داشته باشه ک قطعا نیس !! چون سالهاست ک مردم سرکارن و بی جهت فقط فقط وعده و وعید بوده و هست ، بعدشم اگرم درست باشه باید کارمندی مثل خود بنده ک بالای ۲۵ سال سابقه خدمت دارم و در یکی از بانک های کشور فعالیت دارم ، صورت بگیره بعد عزیزان کم سابقه ، نمیشه بنده با این همه سابقه بمونم و یکی ک ۲ سال نیومده رسمی بشه. از عدالت بدوره

 5. علی می گوید

  بسه دیگه انقدر ملت بازی ندین چرا دروغ حرف می‌زنین تبدیل وضعیت مثل ایثارگران میشه تا ملت بدونن طرح تصویب شدخودشم رسمی نه مثل مال ما تازه ازشرپیمانکارراحت میشیم براتون انقدرسخت اونم اگه راست بگین تمومش کنین خواهشن

 6. علی می گوید

  شاید این هفته بیاید شاید

 7. ناشناس می گوید

  باسلام و درود .خب چرا تنها نیروهای شرکتی باید تبدیل وضعیت باشند.مگه قرار نبود قرارداد کارگری هم تبدیل وضعیت بشوند به قرارداد انجام کارمعین.این قرار دادی هیچ فرقی باشرکتی نداشته و ندارد.بنده با ۱۹سال سابقه هنوزم قرارداد کارگری ام .

 8. سجاد می گوید

  دروغ-تمام

 9. امین می گوید

  وعده تا کی صبرمان لبریز شد

 10. ناشناس می گوید

  خواهشا فکری به حال نیروهای شرکتی انجام بدین با حقوق زیر ۱ و ۵۰۰ ما چکار کنیم

 11. ناشناس می گوید

  آخه تا کی

 12. سالاری می گوید

  سلام.
  شامل نگهبان های بانک هم میشه

 13. ناشناس می گوید

  به جای این همه حرف، فقط ی ذره عمل کنید
  خسته شدیم از این همه ظلم و نابرابری

 14. مارال می گوید

  فقط حرف مفت

 15. ناشناس می گوید

  یعنی خدا براتون نسازه

 16. ایسان می گوید

  پس کی تا کی دروغ….چطور شبانه نان روگرون میکنید ولی ده سال طرح کارگرهای بدبخت رو انجام نمی‌دهید….

 17. فرید می گوید

  فعلا در حال پاس گاری هستش تا توپ تو زمین کی بیوفته ما کارگرها هم تماشاچی شدیم همش وعده سر خرمن تاکی

 18. ناشناس می گوید

  خسته نباشید، ما دیگه داریم بازنشسته میشیم نخواستیم

 19. داریوش می گوید

  واقعا برا دولت متاسفم که اینقدر اعتماد مردم نسبت به خودش خراب کرده ، مگه طرح ساماندهی چکاری داره سریعتر بیارن داخل صحن و نمایندگان مجلس دکمه موافق رو فشار بدن .الان سه ساله سرکاریم مطمئنم بعدشم همینه عمر تمام شد و ما هنوز دنبال نان

 20. ناشناس می گوید

  دروغ

 21. ایرانی می گوید

  دیگه دارین حال مردم بهم میزنین از بس دروغ میگین و وعده دروغ میدین

 22. شرکتی می گوید

  لطیفی حافظ حقوق دولت و ملت نیست در اصل حافظ رانت و بالا کشیدن عده ای خاص که بنفع انقلاب و آرمانهای انقلاب نخواهد بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.