آرسنال – چلسی‌؛ در انتظار کادوی کریسمس

در باکسینگ‌دی تیمت دربی لندن را ببرد! این می‌تواند بهترین کادو برای هواداران آرسنال و چلسی باشد. کدام تیم این کادو را می‌دهد؟

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، باکسینگ‌دی و خاطراتی که همیشه در ذهن می‌ماند. همیشه نتیجه دیدار این روز برای تیم‌های لیگ برتر انگلیس اهمیت زیادی داشته. از هفته پانزدهم لیگ برتر، آرسنال میزبان چلسی خواهد بود. دیداری که ساعت ۲۱ امشب شروع می‌شود را مایکل اولیور سوت خواهد زد.

آرسنال‌؛ سال نو و حال نو

توپچی‌ها سال‌های سال بود در چنین بحرانی فرو نرفته بودند و مثل اینکه تیم میکل آرتتا طلسم شده است. مربی جوان اسپانیایی خوش‌شانس است که این روزها هواداران یا در ورزشگاه نیستند یا تعداد خیلی اندکی در امارات حضور پیدا می‌کنند. همین هواداران آنقدر پلاکارد نشان دادند تا آرسن ونگر مربی بزرگ‌شان تصمیم گرفت تیم را ترک کند. یا نارضایتی‌شان را در طولانی‌مدت به اونای امری نشان دادند که باعث شد باشگاه عذر او را هم بخواهد. به باکسینگ‌دی رسیدیم که می‌تواند روز سرنوشت میکل باشد. آیا او می‌تواند به هواداران کادو بدهد و خودش هم کارش را حفظ کند؟ هر اتفاقی که بیفتد، آرسنال سال جدید میلادی اوضاع متفاوتی خواهد داشت. اگر دربی را ببرند، هواداران روزهای تلخ گذشته را کمی فراموش خواهند کرد و اگر موفق نباشند، شاید آرتتا را در سال ۲۰۲۱ روی نیمکت آرسنال نبینیم.

چلسی‌؛ پیش به سوی کورس

فرانک لمپارد خوب تیمش را از روزهای سخت عبور می‌دهد. چلسی با ریخت و پاش‌های تابستانی باز هم مدعی قهرمانی نبوده، ولی راه طولانی در پیش است. دو باخت غیرمنتظره خارج‌ازخانه کار آبی‌ها را خراب کرد اما به لندن که برگشتند وضعیت بهتر شد. وستهم را بردند و حالا در پی شکست همشهری قرمزپوش هستند که سال‌های اخیر نتایج خوبی در مقابل آن گرفته‌اند. اتفاق خوب برای چلسی این است که در باکسینگ‌دی و دو دیدار بعدی نباید از لندن خارج شود. لمپارد و شاگردانش باید از این فرصت استفاده کنند و خودشان را دوباره به بالای جدول نزدیک کنند. به نوعی می‌توان گفت سرنوشت چلسی در همین روزها رقم خواهد خورد، چراکه دیدارهای مهم مقابل منچسترسیتی و لسترسیتی را هم پیش‌رو خواهند داشت. آیا چلسی به سوی کورس قهرمانی می‌رود یا در نهایت مجبور می‌شود مثل فصل پیش به گرفتن سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بسنده کند؟

آخرین جدال

فینال جام‌حذفی فصل قبل که با خاطره‌ای خوب برای توپچی‌ها به پایان رسید. آرسنال ۲ بر یک چلسی را برد و قهرمان شد. برای قرمزها اوبامیانگ ۲ گل زد و پولیشیچ تک گل آبی‌ها را به ثمر رساند.

آمار بازی

۲۰۱) در ۲۰۱ نبرد قرمز و آبی شهر لندن، آرسنال ۷۷ برد داشته و چلسی ۶۵ مرتبه به برد رسیده، در حالی که ۵۹ بازی مساوی شده است.
۵۶) در لیگ برتر انگلیس ۵۶ مرتبه آرسنال و چلسی به مصاف هم رفته‌اند. ۲۰ بازی را آرسنال برده و ۱۹ بازی را چلسی. ۱۷ بازی هم مساوی شده است.
۱۰) در یک دهه اخیر در دربی‌های لیگ برتری به میزبانی آرسنال همه‌چیز مساوی بوده است. هر تیم ۳ برد داشته و ۴ بازی با تساوی خاتمه یافته.
۹) توپچی‌ها ۹ بازی آخر خانگی‌شان در باکسینگ‌دی را برده‌اند و در پی ثبت دهمین برد متوالی در این روز هستند.
۲) آبی‌ها فقط ۲ بازی از ۱۷ بازی آخرشان در لیگ برتر مقابل آرسنال را باخته‌اند. ۹ برد و ۶ تساوی در این بازی‌ها داشته‌اند. ۲ باخت‌شان در امارات به ثبت رسیده.
۳) چلسی از فوریه ۲۰۱۹ در ۳ بازی متوالی خارج‌ازخانه شکست نخورده. در ۲ بازی آخرشان مقابل اورتون و ولوز باخته‌اند و نمی‌خواهند این رکورد منفی ثبت شود.
۳) پیرامریک اوبامیانگ اگر به بازی امشب برسد و گل هم بزند، اولین بازیکن توپچی‌ها بعد از تیری آنری خواهد بود که در ۳ باکسینگ‌دی متوالی گل می‌زند.

مصدومان و محرومان

توماس پارتی هافبک غنایی آرسنال قطعاً به این نبرد حساس نخواهد رسید. شرایط پیرامریک اوبامیانگ هم مبهم است. حکیم زیاش به‌طور قطعی نمی‌تواند در ترکیب چلسی قرار بگیرد. کالوم هادسون اودوی، بن چیلول و ریس جیمز رو به بهبودی هستند اما بعید است لمپارد از آنها استفاده کند.

ترکیب احتمالی دو تیم

آرسنال: لنو، هولدینگ، گابریل، تیرنی، مایتلند نیلس، الننی، سبایوس، ساکا، پپه، ویلیان و انکتیا
چلسی: مندی، آسپلیکوئتا، زوما، سیلوا، امرسون، کواچیچ، کانته، مانت، پولیشیچ، ورنر و آبراهام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.