آشنایی با سیستم نور بالای خودکار (AHB) در خودرو

یکی از نکات مهم هنگام رانندگی شبانه در جاده دید مناسب راننده است که سیستم نور بالای خودکار در خودروهای جدید کمک بسیار زیادی به آن می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از خودروکار، هنگامی در جاده‌های خارج شهر شبانه در حال رانندگی هستیم، باید با حواسی بسیار جمع رانندگی کنیم و دید کافی از مسیر پیش روی خود داشته باشیم.

نکات بسیاری هستند که می‌توانند به رانندگی در شب کمک کنند و یکی از این‌ها استفاده از نور بالای خودرو است. نور بالا فضای وسیع‌تری از جلو را برای راننده روشن می‌کند و به او قدرت تفکیک بیشتری می‌دهد. اما مشکل اصلی اینجا است که نور بالا چشمان راننده‌های خودروهای جلو و همچنین خودروهایی که از رو به رو می‌آیند را اذیت می‌کند.

در نتیجه هنگامی که در مسیری نسبتا پر تردد در حال حرکت هستیم، دائما مجبور هستیم تا با دیدن یک خودرو نور بالای خودرو را غیر فعال کنیم و سپس با عبور کردن آن، مجددا فعال کنیم. این امر ممکن است موجب کاهش تمرکز راننده شود.

اما سیستمی با نام نور بالای خودکار (Auto Headlight Beam) یا (AHB) در خودروهای جدید اضافه شده است که این مشکل را برطرف می‌کند.

با فعال کردن این حالت، در صورت خالی بودن جاده، نور بالای خودرو فعال می‌شود. اما هنگامی که رادار، وجود یک خودرو در جلو یا رو به رو را تشخیص دهد، سریعا نور بالا را به صورت اتوماتیک غیر فعال می‌کند تا راننده و سرنشینان آن اذیت نشوند.

هنگامی که خودرو عبور کرد، در صورتی که هیچ خودرو دیگری در رادار خودرو شما نباشد سیستم مجددا نور بالا را فعال می‌کند و شما نیازی به انجام این کار به صورت دستی ندارید. خودرو تمامی کار را برای شما انجام می‌دهد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.