رسانه خبری این تیتر

آغاز عملیات احداث ۲ ایستگاه از خط ۱۰ مترو

عملیات احداث دو ایستگاه مترو در منطقه ۲۲ تهران آغاز شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، وحیدرضا محمدی، شهردار منطقه ۲۲ تهران، در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک شهرداری تهران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) برای احداث خط ۱۰ مترو و آغاز مونتاژ دستگاه حفاری تونل مکانیزه این خط در منطقه ۲۲ تهران با بیان اینکه این منطقه در بسیاری از زیرساخت ها به ویژه در حوزه حمل و نقل عمومی ضعیف است، گفت: عملیات احداث خط ۱۰ مترو آغاز شده که بیشترین ایستگاه های این خط در منطقه ۲۲ است.

وی ادامه داد: یکی از اولویت‌های مهم مدیریت شهری احداث خط ۱۰ مترو تهران است که از ۳۵ ایستگاه ، ۱۱ ایستگاه آن در محدوده جغرافیایی منطقه ۲۲ قرار دارد. با تکمیل این خط سفر شهروندان منطقه ۲۲ به مناطق غربی و استان البرز تسهیل می‌شود و همچنین این منطقه از فقر ناوگان مترو رهایی پیدا می‌کند.

شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: این منطقه به لحاظ ساخت و ساز و همچنین جمعیت در حال افزایش و توسعه است که مدیریت شهری تهران تلاش دارد با احداث خط ۱۰ زیرساخت این منطقه به ویژه در بخش مترو را تقویت کند.هم اکنون عملیات احداث دو ایستگاه شمال دریاچه خلیج فارس و میدان اتریش آغاز شده و بزودی نیز ایستگاه دیگری در روبه‌روی دانشگاه علامه طباطبایی تحویل پیمانکار می‌شود.

در همین زمینه بخوانید: جزئیات خط ۱۰ متروی تهران/ مترو به شمال و غرب تهران می‌رسد

بر اساس اعلام سایت شهر، در حاشیه این مراسم دستور آغاز مونتاژ دستگاه حفاری تونل مکانیزه خط ۱۰ توسط شهردار تهران صادر شد.

خط ۱۰ مترو تهران از جمله خطوط جدید مترو تهران است که ۴۳ کیلومتر است و ۳۵ ایستگاه دارد.این خط از محدوده قنات کوثر در تقاطع بزرگراه‌های شهید زین‌الدین و شهید باقری آغاز و در نهایت به ایستگاه وردآورد در خط ۵ مترو تهران می‌رسد. این خط مناطق یک تا پنج و ۲۲ را پوشش داده و با احداث آن، کمربند حمل و نقل غرب به شرق تهران تکمیل می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.