رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

آقای افشاریان؛ برای علیرضا فغانی هورا بکشیم یا فدراسیون فوتبال استرالیا؟

به سادگی قابل مشاهده است که کشورها نمایندگان خود در موضوع ملی به راحتی کنار نمی‌گذارند و سعی می‌کنند تا آخرین لحظه از حضور آنها در میادین بین‌المللی سود ببرند.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، فدراسیون فوتبال و بهتر است بگوییم رئیس کمیته داوران در یک تصمیم شخصی که هیچ قضاوتی در مورد آن انجام نمی‌دهیم، نام علیرضا فغانی را از لیست داوران بین المللی فوتبال ایران در سال ۲۰۲۳ خط زد!

خداداد افشاریان مشخصا در مورد خط زدن علیرضا فغانی گفت که این داور به دلیل نزدیک شدن به سن ۴۵ سالگی و تغییر جغرافیای قضاوت از لیست داوران بین المللی فوتبال ایران خط می‌خورد! این در حالی است که فیفا محدودیت سنی را برای داوران برداشته است و داوران تا زمانی که آمادگی جسمانی خوبی داشته باشند و تست‌ها را پاس کنند، می‌توانند در میادین بین المللی قضاوت کنند. نتیجه آن شد که علیرضا فغانی به عنوان نماینده فوتبال استرالیا در جام ملت‌های آسیا سوت خواهد زد. بااین اتفاق اگر تیم ملی فوتبال ایران به مراحل پایانی راه پیدا کند، نمی‌تواند مانع از قضاوت علیرضا فغانی شود. به طور مثال اگر تیم ملی فوتبال ایران به دیدار پایانی راه پیدا کند، علیرضا فغانی می‌تواند یکی از گزینه‌های قضاوت پایانی باشد، چون او از این پس نماینده فوتبال استرالیا است نه ایران!

جدال دو شطرنج باز شاخص ایرانی با پرچم کشورهای فرانسه و آمریکا و حالا علیرضا فغانی در جام ملت‌های آسیا به عنوان نماینده فوتبال استرالیا. آقای خداداد افشاریان اگر شاهد قضاوت‌های خوب علیرضا فغانی در دوحه بودیم برای او هورا بکشیم یا فدراسیون فوتبال استرالیا که چنین داوری را تربیت کرده است؟

جای تعجب است فدراسیون فوتبال و در راس آن مهدی تاج و اعضای هیئت رئیسه به راحتی تصمیم شخصی خداداد افشاریان را بر تابیدند و هیچ نگفتند! تاسف بار است، اگر قرار به اهتزار پرچم از سوی علیرضا فغانی در دوحه باشد این پرچم استرالیا است که به اهتزار در می‌آید، در حالی که علیرضا فغانی در فوتبال ایران علیرضا فغانی شد نه در فوتبال استرالیا.

وقتی منبع تصمیم گیری در فوتبال شخصی باشد نه ملی چنین تصمیماتی در فوتبال طبیعی است و گویی نباید در این باره هیچ گفت و به نظر باید از علیرضا فغانی انتقاد کرد که در ایران نماند و راهی استرالیا شد. همان طور که رضا عنایتی بعد از حذف تیم امید و شانس از دست رفتن المپیک گفت: خیلی‌ها جرات نمی‌کردند هدایت این تیم را برعهده بگیرند.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.