آماده‌باش کامل پلیس برای تامین نظم و امنیت در تاسوعا و عاشورای حسینی

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از آماده‌باش کامل پلیس برای برگزاری مراسم‌های عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی در سراسر پایتخت خبرداد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی با تسلیت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی درباره تدابیر پلیس پایتخت برای برگزاری مراسم‌های عزاداری در این ایام اظهارکرد: تمهیدات پلیس برای عزاداری‌های ماه محرم از روزها قبل از شروع ماه محرم و عزاداری‌های دهه اول آغاز شده و بر این اساس نسبت به شناسایی محل‌های برگزاری مراسم‌های عزاداری اقدام و توصیه‌های لازم در حوزه‌های انتظامی و ترافیکی به متصدیان و مدیران هیات‌ها، تکایا، حسینیه‌ها و مساجد ارائه شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع بیش از ١٢ هزار تکیه، حسینیه و… و همچنین حدود ۸۰ هیات بزرگ عزاداری در تهران از سوی پلیس پایتخت مورد شناسایی قرار گرفته و هماهنگی‌های لازم با آنان انجام شده است، خاطرنشان کرد: با مدیران و مسئولان این هیات‌ها، حسینه‌ها، مساجد و … جلساتی برگزار شده و مواردی که باید در حوزه‌های مختلف مورد توجه قرار بگیرد به این عزیزان ارائه شد. همچنین طرح پلیس یاران و محرم یاران را اجرا کردیم و بر این اساس افرادی از هرکدام از تکایا، حسینیه‌ها، مساجد و … تحت آموزش قرار گرفته و بنا شده این افراد با حضور در محل‌های برگزاری و به خصوص در هنگام بیرون رفتن دسته‌های عزاداری نسبت به رعایت موارد انتظامی و ترافیکی اقدام کنند.

رحیمی با بیان اینکه علاوه بر پلیس‌یاران، ماموران پلیس نیز در آماده‌باش کامل قرار دارند، گفت: ماموران پلیس به صورت محسوس و نامحسوس نسبت به تامین نظم و امنیت اقدام خواهند کرد. همچنین در محل‌ها و اماکن پر تجمع حضور ماموران نیز بیشتر خواهد بود. تمهیدات ترافیکی لازم نیز از سوی ماموران پلیس راهور اجرا خواهد شد.

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه اوج این مراسم‌ها در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی است، گفت: در این دو روز ما شاهد آن هستیم که عزاداران پرشمار حسینی با حضور در هیات‌ها و تکایا و مساجد و … اقدام به عزاداری برای شهادت امام حسین (ع) و یاران ایشان می‌کنند، در همین راستا نیز پلیس تمهیدات ویژه‌ای را برای برگزاری این مراسم‌ها در نظم و امنیت کامل اتخاذ کرده است.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی مفصلی در این خصوص انجام شده است، گفت: ماموران پلیس در تمامی یگان‌ها اعم از پلیس راهور، پلیس پیشگیری، یگان امداد و … در آماده‌باش صددرصدی و کامل قرار دارند و این آماده‌باش از شب تاسوعا آغاز شده و تا ظهر عاشورا و شب شام غریبان ادامه خواهد داشت. بر این اساس ماموران در نقاط مختلف نیز مستقر خواهند شد. همچنین برای هیات‌ها و اماکن پرتجمعی که که در نقاط مختلف شهر واقع شده برنامه‌ریزی ویژه ترافیکی و انتظامی انجام شده است.

به گفته رحیمی احتمال اجرای برخی محدودیت‌های موقت تردد در برخی از معابر نیز در این ایام وجود دارد که این محدودیت‌ها موقت بوده و با تشخیص فرمانده میدان اجرا خواهد شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ از عزاداران خواست که در این ایام هماهنگی و همراهی کاملی با پلیس داشته باشند، شهروندان نیز هنگام عبور از عرض خیابان حتما از نقاط مجاز و دارای روشنایی کافی عبور کنند و رانندگان نیز توجه بیشتری را در حین رانندگی به مسیر مقابل خود داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.