«آواتار ۲» مرز ۱ میلیارد دلار را رد کرد

جدیدترین فیلم جیمز کامرون در آخرین روزهای سال ۲۰۲۲ میلادی مرز ۱ میلیارد دلار را رد کرد و به سومین فیلم پرفروش دوران همه‌گیری کرونا تبدیل شد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، «آواتار: راه آب» در حال ادامه دادن تا تسلط بر گیشه در تعطیلات هالیوود است.

جدیدترین فیلم جیمز کامرون حالا با رد کردن فروش ۱ میلیارد و ۱۷۰ میلیون دلار در سطح جهانی، سومین فیلم پرفروش دوران همه‌گیری کرونا شد که قبل از آن فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به سوی خانه» نیست با ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون دلار و «تاپ گان: ماوریک» با ۱ ملیارد و ۵۰۰ میلیون دلار قرار دارد.

در روز چهارشنبه «آواتار ۲»، ۲۰ میلیون دلار در گیشه داخل آمریکا فروش کرد و جمع فروش داخلی آن را به ۳۵۸ میلیون دلار رساند. همچنین، ۴۸ میلیون دلار هم در کشورهای خارجی فروخت و جمع فروش جهانی آن را هم به ۸۱۰ میلیون دلار رساند. حالا این فیلم به عنوان پرفروش‌ترین فیلم بین المللی در سال شناخته می‌شود.

البته آواتار هزینه گرانی دارد. کامرون احتمال داده که این فیلم برای سربه‌سر شدن، باید یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ باشد. منابع نزدیک به تولید این رقم را ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار تعیین کردند که امکان دستیابی آواتار ۲ به آن وجود دارد.

داستان «آواتار: راه آب» بر روی قبیله سالی شخصیت اصلی فیلم تمرکز می‌کند که با تعداد زیادی از مهاجمان روبرو می‌شوند که پاندورا سیاره اسرارآمیز آنان را تهدید می‌کند. کامرون فناوری جدیدی را توسعه داد که به او اجازه داده تا سکانس‌های فیلمبرداری را در زیر آب فیلمبرداری کند. بازیگران هم شیرجه آزاد را آموختند تا بتوانند نفس خود را در طول صحنه‌های اکشن طولانی حبس کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.