رسانه خبری این تیتر

آپشن های اشتراکی ب ام و جنجال آفرید

آپشن های اشتراکی پدیده جدیدی در صنعت خودرو است. بطور خلاصه می‌توان این نوع آپشن را مثل محتواهای پولی برخی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها دانست که با پرداخت مبالغ معین قابل استفاده هستند.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، در حال حاضر ب ام و یکی از پیشگامان این نوع آپشن به شمار می‌رود و اخیرا عرضه آن را در کره جنوبی، آغاز کرده است. گرمکن صندلی یکی از مواردی است که امکان انتخاب آن برای مشتریان فراهم شده؛ علاقه‌مندان به این آپشن می‌توانند با پرداخت ۲۴۰۰۰ وون (معادل ۱۸ دلار) برای یک ماه از آن استفاده کنند. بسته یک ساله و سه ساله نیز موجود بوده و به ترتیب معادل ۱۷۶ و ۲۸۳ دلار قیمت دارند. در روزهای اخیر انتشار خبر این روش جدید درآمدی بی ام و جنجالی شده و چندان به مذاق مشتریان پروپاقرص این برند خوش نیامده است.

آپشن‌های اشتراکی ب ام و از طریق فروشگاه مجازی BMW ConnectedDrive در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. این فروشگاه نقشی مشابه با گوگل پلی دارد و صندلی‌های گرم‌شونده نیز بوسیله آن قابل انتخاب هستند. نکته جالب اینکه ب ام و امکان تست و استفاده آزمایشی از این آپشن را به مدت یک ماه به مشتریان خود ارائه می‌کند. در صورت رضایت و پرداخت ۴۰۶ دلار این آپشن قفل‌گشایی شده و دائمی می‌شود.

به غیر از این، آپشن گرمکن فرمان نیز در فروشگاه ب ام و عرضه شده است. این آپشن هم ماهانه ۱۰ دلار، سالانه ۹۲ دلار و سه ساله ۱۶۱ دلار قیمت دارد. برای خرید دائمی این آپشن، باید ۲۲۲ دلار پرداخت نمود. آپشن ۳۰۵ دلاری اپل کارپلی بی‌سیم، دستیار نوربالا، دوربین ضبط وقایع و چند سیستم ایمنی دیگر در فروشگاه مجازی ب ام و قابل سفارش هستند.

اما یکی از عجیب‌ترین آیتم‌هایی که در فروشگاه مجازی ب ام و عرضه شده، IconicSounds Sport نام دارد. با خرید این آپشن ۱۳۸ دلاری راننده می‌تواند از صدای مصنوعی یا فیک پخش شده از اسپیکرهای کابین لذت ببرد!

اگر نسبت به آینده و پتانسیل‌ آپشن های اشتراکی تردید دارید، باید بگوییم گروه خودروسازی استلانتیس درآمدی بالغ بر ۲۳ میلیارد دلار – بله درست خواندید! – از آپشن‌های اشتراکی را تا پایان این دهه هدفگذاری کرده است.

حتما متوجه شده‌اید که در این روش، آپشن‌ها از قبل در خودروها نصب هستند، اما قفل‌گشایی و بهره‌مندی از آنها نیازمند پرداخت آبونمان است. ناگفته پیداست که چنین امری پای هکرها را بیش از پیش به خودروها باز کرده و باعث رواج اقداماتی مشابه با جیلبریک خواهد شد. البته برای مقابله با اقداماتی از این دست، احتمالا خودروسازان هم ابطال وارانتی را در دستور کار قرار خواهند داد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.