رسانه خبری این تیتر

آیا حذف کامل شکر مضر است؟

متخصص تغذیه و کاندید علم طب گفت: مغز فقط گلوکز تغذیه میکند، به این دلیل همه چیز دیگر را به قند تبدیل می‌کند. ما روزانه و به طرق گوناگون «قند مخفی «را در کالباس، سس و دیگر مواد خوراکی مصرف می‌کنیم.

به گزارش اینتیتر به نقل از فرارو، یلنا سالوماتینا، متخصص تغذیه و کاندید علم طب، معتقد است که عدم مصرف شکر به طورکلی ضرری به ارگانیزم انسان نمی‌رساند، زیرا قند ضروری برای بدن از طریق مصرف دیگر مواد خوراکی تأمین می‌گردد.

چرا شیرینی برایتان هوس انگیز است؟

به گزارش اسپوتنیک، وی در توضیح گفت: مغز فقط گلوکز تغذیه میکند، به این دلیل همه چیز دیگر را به قند تبدیل می‌کند. ما روزانه و به طرق گوناگون «قند مخفی «را در کالباس، سس و دیگر مواد خوراکی مصرف می‌کنیم. تولیدکنندگان اغلب مقدار کربوهیدرات‌ها و نه میزان قند را روی محصولات قید می‌کنند که باعث می‌شود برخی مصرف روزانه آن را افزایش بدهند.

همه کربوهیدرات‌ها به محض خوردن آن‌ها به قند تجزیه می‌شوند. بدن هضم و تجزیه کربوهیدرات‌ها به گلوکز، یک قند ساده، که می‌تواند به بدن و مغز منتقل شود و انرژی تأمین کند را به عهده دارد. قند‌های طبیعی، مانند قند‌های موجود در کربوهیدرات مانند میوه یا شیر نیز به مقدار متعادل به بدن برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.