رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

اتفاق تلخ و وحشتناک برای دروازه‌بان معروف فوتبال ایران

دروازه‌بان با تجربه لیگ برتری بعد از نجات از حادثه آتش‌سوزی مراحل درمانی‌اش را طی می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، بازیکنان فوتبال معمولا توی زمین آسیب می‌بینند اما برخی هم مثل مانوئل نویر در حین اسکی کردن پایش می‌شکند یا مثل دروازه‌بان با تجربه لیگ برتر که در حین کباب درست کردن دچار حریق می‌شود: “بعد از بازی ذوب آهن که آخرین بازی لیگ فصل پیش بود، تقریبا چهار روز قبل از بازی با پرسپولیس در جام حذفی، می‌خواستم روی تراس کباب درست کنم، منقل را آتش کرده بودم و زغال با ژل آتش زن مخلوط بود و شعله آتش هم بالا. روی تراس ما یک پیک نیک مسافرتی بود که برای کمپ استفاده می‌شد. پیک نیک نشتی کرد و کل تراس شد آتش. من هم نشسته بودم و فضای پشتی‌ام تقریبا بسته بود و نتوانستم از آن مخمصه فرار کنم.” این را مهرداد طهماسبی دروازه‌بان فصل گذشته هوادار که مدتی هست خبری زیادی از او نیست درباره حادثه‌ای که برایش رخ داده می‌گوید.

“اتفاق بدی افتاد، بستری شدم و تقریبا بیست روز در بیمارستان بودم.” و این ادامه ماجرای حریق عجیب و آسیب دیدگی سخت این دروازه‌بان ۳۸ ساله و با تجربه است. طهماسبی از سال ۸۵ و با تیم پاس در فوتبال ایران حضور پیدا کرد و در طی این سال‌ها در حضور در تیم‌هایی چون نساجی، صبای قم، تراکتور، فولاد، نفت مسجد سلیمان و بادران را تجربه کرد.

او این روزها کماکان مراحل درمانی‌اش را سپری می‌کند: “الان حالم خوب است ولی همچنان مشغول درمانم. سوختگی درمانی دراز مدت دارد اما خدا را شکر وضعیت بد روزهای اول و آن درد وحشتناک را ندارم. سوزشش واقعا قابل تحمل نیست. همه چیز تقریبا خوب است و تمرین را شروع کرده‌ام باید کمی بگذرد تا پوستم به حالت نرمال و طبیعی برگردد تا بتوانم تمرین با توپ را شروع کنم.”

به فوتبال فکر نمی‌کردم

“یکی دو پیشنهاد داشتم و با من تماس گرفتند. اما آنقدر این اتفاق بد است که شما به فوتبال و این جریانات فکر نمی‌کنید. تنها چیزی که آن زمان از ذهنم می‌گذشت این بود که فقط از درد و آن شرایط خلاص شوم. امروز هم در ادامه درمان هستم و فقط به سلامتی‌ام فکر می‌کنم. انشاالله زودتر سلامتی‌ام را به دست بیاورم و شرایط نرمال پیدا کنم. آن زمان در مورد فوتبال و بازی کردن یا بازی نکردن فکر می‌کنم.” او حادثه سختی را پشت سرگذاشته است و با توجه به اینکه در آستانه چهل سالگی است شاید بتواند به مربیگری هم فکر کند: “این روزها در کلاس‌های مربیگری شرکت می‌کنم.”

او افزود: “خیلی از فوتبالیست‌ها در اواخر فوتبالشان کلاس‌ها را شروع می‌کنند که وقتی فوتبال را کنار گذاشتند از شرایط و کلاس و مدرک عقب نباشند. من هم از سال ۹۸ یک سری کلاس‌ها را شروع کردم و کلاس‌های بی آسیا و کلاس سی آسیا و کلاس سطح یک گلری ایران و الان هم کلاس سطح یک گلری آسیا را طی کردم. از شرایط فعلی‌ام که تیم نداشتم استفاده کردم تا اطلاعاتم را بالا ببرم.”

تشکر از کاوه و مهرداد و کریم و ایوب و افشین و بقیه

“قرار گرفتن در این شرایط آنقدر بد بود که برای همه آرزوی سلامتی می‌کنم بخصوص جامعه فوتبال و دوستان صمیمی‌ام که معرفتشان را نشان دادند از جمله دوست خوبم کاوه رضایی، مهرداد بایرامی و کریم اسلامی، ایوب کلانتری و آرش افشین و سایر بچه‌های فوتبالی که وقتی من در بیمارستان بودم سنگ تمام گذاشتند انشاالله در شادی‌هایشان جبران کنم.”

او در ادامه می‌گوید: “یک تشکر ویژه هم از مدیر عامل‌مان آقای جواد رحیمی بکنم که در آن شرایط در کنار من بود. حتی در روز بازی پرسپولیس که یکی از مهم‌ترین بازی‌های ما بود تا یکی دو ساعت مانده به شروع بازی در کنار من بود و از آنجا به بازی رفت از او ممنونم و تشکر می‌کنم و امیدوارم موفق و سربلند باشد.”

مادرم خبر نداشت

مهرداد طهماسبی اما می‌گوید که نزدیکترین افراد خانواده‌اش هم از این اتفاق خبری نداشته‌اند: “سوختگی طوری است که برای همه استرس‌زا است و من بخاطر شرایط مادرم دوست نداشتم موضوع رسانه‌ای شود. مادرم دو ماه و نیم بعد فهمید آن هم وقتی که به خانه‌اش رفتم و قبلش برادرم کمی آماده‌اش کرد تا من که می‌روم کنترلش راحت‌تر باشد.”

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.