احتمال وقوع پدیده گرد و خاک در خوزستان

مدیرکل هواشناسی استان خوزستان از تدوام دمای هوای ۵۰ درجه سانتی‌گراد در استان خوزستان همراه با احتمال وقوع پدیده گرد و خاک در برخی نقاط استان خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم ، کوروش بهادری اظهار با اشاره به ثبت دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد در ۹ شهرستان استان خوزستان در روز گذشته اظهار داشت: این موج گرما تا روز چهارشنبه هفته آینده ادامه دارد.

وی گفت: براساس مدل‌های هواشناسی به صورت ویژه در روزهای یکشنبه تا سه‌‎شنبه پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در ۹ شهرستان همانند اهواز، امیدیه، آبادان، آغاجاری، هندیجان، رامهرمز، بندرماهشهر و شوشتر و دزفول به ۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به احتمال کاهش نیم درجه‌ای دمای هوا در امروز و فردا، بیان کرد: باتوجه به شدت گرفتن وزش باد احتمال دارد تا چهارشنبه هفته آینده شاهد وقوع پدیده گرد وخاک براثر فعال شدن کانون‌های داخلی گرد و خاک به‌صورت موقت باشیم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‎شود دید افقی در مناطقی نظیر دشت‌آزادگان، بستان، آبادان و هندیجان ۲ تا ۳ کیلومتر کاهش پیدا کند.

بهادری با بیان این‌که نوسان دمایی امروز اهواز بین ۲۶ تا ۴۹ درجه سانتی‌گرد است، اظهار داشت: در شبانه روز گذشته شهرستان‌های ایذه و امیدیه به ترتیب ۲۱٫۵ و ۵۰٫۲ درجه سانتی‌گراد خنک‌ترین و گرم‌ترین نقاط استان خوزستان هستند.

با توجه به گزارش‌های روزانه سازمان هواشناسی خوزستان، سرعت باد ۱۵ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت، ارتفاع موج نیز ۴۵ تا ۹۰ و گاهی ۱۲۰ سانتیمتر،  جهت باد نیز شمال غربی و ماکزیمیم سرعت باد هم ۴۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.