اخلاق کریمی و کی‌روش به‌هم نمی‌خورد

علی کفاشیان در خصوص شایعات پیرامون علی کریمی پس از جدایی اش از تیم ملی گفت: علی اصلاً دغدغه مالی در تیم ملی نداشت. روز اولی هم که برای قرارداد آمد اصلاً حرف پول نزد. یعنی ریالی از ما طلب نکرد. روزی هم که رفت دوباره ریالی طلب نکرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، یکی از جنجالی‌ترین اتفاقات فوتبال ایران ماجرای جدایی علی کریمی از کادر فنی کارلوس کی‌روش بود. کریمی که انگار سر سپردن بازوبند کاپیتانی به جواد نکونام از کی‌روش دلخور شده بود، هیچ‌گاه از این بابت گلایه نکرد، ولی حتی با رفتن به محل تمرین تیم‌ملی، نشان داد با کارلوس خوب است. وقتی کی‌روش به دنبال دستیار ایرانی بود، سروقت کریمی رفت و تصمیم گرفت شاگرد قدیمی‌اش را به تیم ملی ببرد. حضور جادوگر، اما دوام زیادی نداشت چراکه دقیقاً روز اعزام تیم‌ملی به جام ملت‌های استرالیا، اتفاقاتی افتاد و کریمی از اردو رفت. بعد‌ها روایت‌های زیادی از این اتفاق شد. مثلاً می‌گفتند دعوای اصلی سر پاداش ۹۰۰ میلیون تومانی بود که کریمی از کانال هدایتی جور کرد. انگار او به شکل تقسیم پاداش‌ها گلایه داشت. یا مثلاً می‌گفتند کریمی گلایه داشت به خاطر تبعیضی که فدراسیون بین ایرانی‌ها و خارجی‌ها می‌گذاشت و تأکید داشت چرا کی‌روش و کادرش باید با فرست‌کلاس پرواز کنند و آن‌ها با بیزینس؟

علی کفاشیان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال که همواره از جواب دادن به این ابهامات طفره رفته، این بار به خبرورزشی می‌گوید: «علی کریمی سر پاداش هدایتی و شکل تقسیم آن رفت؟ اصلاً. این درست نیست. من آن را رد می‌کنم. ببینید علی اصلاً دغدغه مالی در تیم ملی نداشت. روز اولی هم که برای قرارداد آمد اصلاً حرف پول نزد. یعنی ریالی از ما طلب نکرد. روزی هم که رفت دوباره ریالی طلب نکرد. کریمی خودش بار‌ها گفت دوست دارد کار یاد بگیرد. وگرنه بحث مالی نبود. تا روزی که بود یک بار نه از دستمزد حرف زد نه از پاداش. اصلاً برای پول نیامده بود. ما همیشه کریمی را مثال می‌زدیم و می‌گفتیم کاش بعضی فوتبالی‌ها مثل او بودند.».

ولی چه اتفاقی افتاد که جادوگر آن روز قهر کرد و رفت؟ «از خود علی یا کی‌روش بپرسید، ولی تا جایی که بنده مطلع شدم انگار اخلاق او و کی‌روش به‌هم نخورده بود. توقعاتی که از هم داشتند برآورده نشد. حالا نمی‌دانم از سوی کریمی بوده یا از سوی کی‌روش، ولی کارلوس دوست داشت او بماند و به من هم گفت.»

آیا آن روز کفاشیان با کریمی صحبت کرد؟ «راستش نه. ما صحبتی نداشتیم. بعداً هم صحبتی در این باره نکردیم، چون کی‌روش پیگیر کار‌های کادر فنی بود. یعنی نشد از علی کریمی بپرسم چه اتفاقاتی بین او و کی‌روش افتاد، ولی می‌دانم انگار نشده بود با هم بسازند.»

یعنی مشکل کریمی به خاطر پرواز‌های فرست‌کلاس خارجی‌ها نبود؟ کفاشیان می‌گوید: «نه بابا. مشکل کریمی بلیت فرست‌کلاس کی‌روش نبود. اتفاقاً او، چون با بازیکنان خیلی رفیق بود مدام می‌گفت دوست دارد در پرواز کنار آن‌ها باشد. علی کریمی اصلاً دنبال پرواز فرست‌کلاس و این‌طور چیز‌ها نبود و اصلاً برایش اهمیت نداشت.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.