ادعای عجیب بلاتر: آمریکا میزبان جام جهانی ۲۰۲۲

سپ بلاتر رئیس سابق فیفا می‌گوید در صورتی که اتهام پرداخت رشوه در جریان رای‌گیری میزبانی جام جهانی تایید شود ممکن است آمریکا به جای قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ بشود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا می‌گوید این احتمال وجود دارد که میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از قطر گرفته شده و ایالت متحده آمریکا به جای این کشور میزبانی جام جهانی را به عهده بگیرد.

هفته گذشته وزارت دادگستری آمریکا با صدور کیفرخواستی، روسیه و قطر را متهم کرد که برای جمع‌آوری رای در جریان رای‌گیری برای انتخاب میزبان جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۰ رشوه پرداخت کرده‌اند. بلاتر که خودش در حال حاضر به دلیل تخطی از موازین اخلاقی در دوران ریاستش بر فیفا به مدت شش سال از هر نوع فعالیت فوتبالی تعلیق شده می‌گوید اتهاماتی که به او وارد شده نادرست است. بلاتر اما می‌گوید با توجه به کیفرخواست صادر شده از سوی آمریکا ممکن است میزبانی جام ۲۰۲۲ از قطر گرفته شود.

بلاتر در گفتگو با روزنامه آلمانی بیلد در این باره گفت:” آلمان هم می‌تواند به جای قطر میزبان جام جهانی بشود ولی در این صورت بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ برای دو دوره پیاپی جام در اروپا برگزار می‌شود. در نتیجه اروپا گزینه اول میزبانی نخواهد بود. به نظر من آمریکا به جای سال ۲۰۲۶ ممکن است به عنوان جانشین قطر، میزبانی را در سال ۲۰۲۲ بدست بیاورد. آمریکایی‌ها توان این را دارند. موشک هوا کردن که نمی‌خواهد! ژاپن هم می‌تواند. ژاپنی‌ها هم از کشورهایی بودند که میزبانی ۲۰۲۲ را می‌خواستند”.

بلاتر در ادامه صحبتهایش اضافه کرد:” خوشبختانه جام جهانی ۲۰۲۲ با ۳۲ تیم برگزار می‌شود و نه آنطور که اینفانتینو برنامه‌ریزی کرده بود با ۴۸ تیم. به همین خاطر تلاشهای سازماندهی برای میزبانی رقابتها سخت‌تر از جام ۲۰۱۸ نخواهد بود”.

همانطور که بلاتر می‌گوید جام جهانی ۲۰۲۲ با حضور ۳۲ تیم برگزار می‌شود ولی این تورنمنت آخرین دوره برگزاری جام جهانی به صورت ۳۲تیمی خواهد بود. طبق تصویب فیفا جام جهانی بعدی در سال ۲۰۲۶ با حضور ۴۸ تیم برگزار خواهد شد.

در صورتیکه ایالات متحده به جای قطر میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را بدست بیاورد، فیفا با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد چرا که باید برای جام بعدی در سال ۲۰۲۶ هم میزبانی جدید پیدا کند. جام جهانی ۲۰۲۶ قرار است به میزبانی مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.