رسانه خبری این تیتر

امروز؛ آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری تا پایان امروز فرصت دارند که نسبت به ارائه اظهارنامه مالیاتی مربوطه اقدام کنند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، شیوع ویروس کرونا زمان ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری را از ۳۱ تیرماه به به پایان شهریورماه موکول کرد بنابراین، این دسته از مؤدیان تنها تا پایان امروز فرصت دارند که با مراجعه به سایت tax.gov.ir اظهارنامه مربوطه را تسلیم و مالیات متعلقه پرداخت کنند.

طبق اعلام مسئولان سازمان مالیاتی، مؤدیان برای پرداخت مالیات به هیچ وجه مراجعه حضوری نداشته باشند و در صورت عدم ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی، علاوه بر محرومیت از تسهیلات و معافیت مالیاتی، مشمول جرایم قانونی غیرقابل بخشش خواهند شد.

در این بین، لازم است که صاحبان املاک اجاری و اشخاص حقوقی بدانند پس از ثبت نام در سامانه ثبت نام الکترونیکی باید نرم افزار مذکور را دانلود و پس از تکمیل اظهارنامه، اقدام به ارسال کنند؛ بنابراین ضروری است تا مؤدیان نسبت به تکمیل ثبت نام و رفع ایرادات احتمالی این مرحله از طریق سامانه ثبت نام موقت اقدام کنند.

از آنجا که اطلاعاتی که از این سامانه دریافت می‌شود، غیرقابل ویرایش است باید درصورت لزوم پس از ویرایش اطلاعات و تایید آن‌ها، جهت بروزرسانی اطلاعات در سامانه اظهارنامه از گزینه دریافت اطلاعات هویتی استفاده کنند. همچنین، قبل از ارسال، نسخه پیش نویس تکمیل شده را از سیستم دریافت و به دقت بررسی کنند تا در نهایت، اقدام به ارسال الکترونیکی که نهایی و قطعی تلقی می‌شود، کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.