استفاده پورشه از هوش مصنوعی برای تشخیص صداهای مزاحم

دپارتمان تکنولوژی و واحد دیجیتال شرکت پورشه (پورشه دیجیتال) اخیرا از قابلیتی جدید و جالب پرده‌برداری کرده است. این قابلیت یا به عبارت بهتر دستیار پیشرفته، «ساونس» (Sounce) نامگذاری شده و به کمک هوش مصنوعی صداهای مزاحم پس‌زمینه را تشخیص می‌دهد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، به گفته پورشه دیجیتال، ساونس در جریان فرایندهایی مثل تست اجزای مختلف خودرو، با شناسایی هر گونه صدای اضافی و مزاحم به کمک مهندسین بخش توسعه شتافته و بار بزرگی را از روی دوش آنها بر می‌دارد.

دستیار پیشرفته ژرمن‌ها در زمینه مستندسازی خطاها نیز بسیار مفید ظاهر شده و با دقت بیشتری اقدام به ریشه‌یابی، تحلیل و ثبت صداهای مزاحم می‌کند.

پاتریسیا رنرت (Patricia Rennert) مدیر بخش راهکارهای صنعتی پورشه دیجیتال در این باره گفته با ساونس، امکان کنترل دقیق اجزایی که در شرایط گوناگون صدا تولید می‌کنند، میسر می‌شود. به اعتقاد خانم رنرت، این دستیار فرصت‌های بهتری را برای تحلیل صدا در مراحل اولیه از تست اجزا فراهم می‌کند.

تکنولوژی نوین پورشه دیجیتال بر مبنای مفهوم تشخیص بی‌نظمی توسعه پیدا کرده و در حوزه‌های مختلف می‌توان از آن استفاده نمود. برای نمونه ساونس در تست‌هایی که تعداد زیادی از سیگنال‌های آکوستیک متفاوت در آن حضور دارند و تحلیل آنالوگ آنها (از طریق گوش انسان) با دشواری همراه است، بسیار مفید واقع می‎شود.

پس از کامل شدن فاز آزمایشی، خودروساز آلمانی در نظر دارد دستیار پیشرفته خود را برای دیگر شرکت‌ها نیز عرضه کند. ماتیاس اولبریخ (Mattias Ulbrich) مدیرعامل پورشه دیجیتال، توسعه راهکارهای تکنولوژیک صنعتی را زمینه اصلی فعالیت دپارتمان خود دانسته و آن را جزو تاکتیک‌های استراتژیک تلقی کرده است. آقای اولریخ در ادامه گفته ساونس به دنبال کشف احتمالاتی است که توسط کارشناسان بخش تکنولوژی‌های بنیادین کمپانی پیشنهاد می‌شوند.

علاوه‌بر هوش مصنوعی، پورشه دیجیتال در حوزه بلاکچین و رایانش کوانتومی نیز تحقیق می‌کند. هدف از این کار دیجیتال‌سازی فرایندهای تجاری مرتبط و بهینه‌تر کردن آنها با افزایش سرعت انتقال داده اعلام شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.