استقلالی‌ها کوتاه نیامدند؛ پرونده جذب ماشاریپوف بسته شد؟

شب گذشته ۱۰ درصد مطالبات بازیکنان استقلال پرداخت شد تا اعتصاب آن‌ها به نقطه پایان خود برسد.

به گزارش اینتیتر به نقل از فوتبال ۳۶۰، مدیران باشگاه استقلال به تازگی موفق شده‌اند بعد از کش‌وقوس‌های فراوان سرانجام با یک حامی مالی به توافق برسند و توافق با یکی از اپراتورهای تلفن همراه باعث شده تا شرایط مالی آبی‌پوشان پایتخت رو به بهبود باشد. طبق توافقات انجام شده میان طرفین، قرار بود که آبی‌ها ۵۰ میلیارد تومان به عنوان پیش پرداخت از سوی شرکت طرف قرارداد باشگاه استقلال باید به آن‌ها پرداخت شود که با رایزنی‌های انجام شده این مبلغ در قالب ۲ قسط به آبی‌ها پرداخت شود. در ابتدا قرار بود آبی‌ها با دریافت ۲ قسط ۲۵ میلیارد تومانی، پیش‌پرداخت‌شان را از اسپانسر جدید دریافت کنند اما در ادامه با توجه به مشکلات عدیده مالی این باشگاه، شرایط تغییر کرد و حالا روز گذشته ۳۵ میلیارد تومان به حساب باشگاه استقلال واریز شد.

استقلالی‌ها بعد از دریافت ۳۵ میلیارد تومان به عنوان پیش‌پرداخت اسپانسر جدیدشان، به سراغ آن رفتند تا بخشی از مطالبات فصل جدید بازیکنان خود را پرداخت کنند. در شرایطی‌که گفته می‌شود بازیکنان فصل گذشته استقلال هر کدام حدود ۱۰ تا ۴۵ درصد از مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند اما برای دریافتی یکسان حقوق بازیکنان در فصل جدید، شب گذشته بازیکنان به باشگاه فراخوانده شدند و هرکدام ۱۰ درصد از مبلغ قرارداد فصل جدید خود را دریافت کردند تا دریافتی بازیکنان استقلال در فصل دیگر ۰ درصد نباشد!

استقلال اگر بازی کند، اسپانسر پول می‌دهد!

آبی‌پوشان پایتخت بعد از دریافت ۳۵ میلیارد تومان به عنوان قسط اول توافق با حامی مالی جدیدشان، حالا چشم‌انتظار دریافت قسط دوم هستند؛ به‌طوری‌که در قسط دوم، شرکت طرف قرارداد آبی‌ها ۱۵ میلیارد تومان قرار است به آن‌ها پرداخت کند. جالب آنکه تعویق سریالی دیدارهای استقلال، به ضرر آبی‌پوشان است و آن‌ها با توجه به قرارداد منعقد شده با حامی مالی، براساس برگزاری مسابقات‌شان پول دریافت می‌کنند و سریال لغو بازی‌های رسمی استقلال می‌تواند برای این تیم در زمینه انجام تعهدات مالی بازیکنان و کادرفنی دردسرساز شود.

استقلالی‌ها براساس توافق انجام شده با حامی جدید مالی، در طول ۲۶ مسابقه آینده به ازای هر مسابقه قرار است ۵ میلیارد تومان از حامی مالی خود دریافت کنند تا جمعاً ۱۳۰ میلیارد تومان از این راه کسب درآمد داشته باشند. رقمی که بعلاوه پیش پرداخت نشان می‌دهد که توافق مالی انجام شده میان استقلالی‌ها و حامی مالی جدید، ۱۸۰ میلیارد تومان بوده است. البته که قرار است از راه‌های مشارکتی با همراهی هواداران، رقم قرارداد اسپانسری استقلالی‌ها افزایش پیدا کنند تا بتوانند در قبال تعهدات مالی‌شان به بازیکنان و اعضای کادرفنی پرداختی داشته باشند.

ماشاریپوف و معمای شدن یا نشدن!

علی خطیر به عنوان مدیرعامل باشگاه استقلال که خود پیشتر عضوی از کارگروه تدوین قوانین نقل‌وانتقالات بوده، سعی دارد تا سقف بودجه تعیین شده را رعایت کند. همین مسئله باعث شده تا چالش‌های پرشماری میان او و جواد نکونام به‌وجود آید. یکی از تازه‌ترین چالش‌های مطرح شده میان خطیر و نکونام بحث جذب جلال‌الدین ماشاریپوف است؛ ستاره ازبکستانی که بعد از جدایی‌اش از النصر عربستان، بدون تیم بوده و در سودای آن است تا طی روزهای آینده تیم جدید خود را انتخاب کند که در این راستا مذاکراتی را هم با استقلالی‌ها انجام داده است.

ماشاریپوف تخفیف چشمگیری به آبی‌ها داده و گفته می‌شود طرفین روی عدد ۵۰۰ هزار دلار به توافق رسیده‌اند و از این حیث مشکلی برای امضای قرارداد وجود ندارد؛ هر چند که مدیران باشگاه استقلال تمایل به کاهش بیشتر رقم درخواستی هافبک ازبکستانی دارند اما او دیگر تمایلی به تخفیف دادن ندارد. در این میان، در صورت نهایی‌شدن قرارداد ۵۰۰ هزار دلاری ماشاریپوف، بحث پر بودن سقف بودجه باشگاه استقلال مطرح است و در شرایطی‌که خطیر سعی داشت تا شب گذشته چند بازیکن استقلال را برای کاهش رقم قراردادشان مجاب کند اما این اتفاق رخ نداد!

خطیر در نظر داشت تا در کنار پرداخت ۱۰ درصد از قرارداد بازیکنان، با چند نفر از آن‌ها که رقم قراردادشان در فصل گذشته افزایش چشمگیری داشته وارد مذاکره شود تا آن‌ها را برای کاهش رقم قراردادشان مجاب کند. با وجود مذاکرات انجام شده، فعلاً توافقی میان مدیرعامل استقلال و بازیکنان آبی‌پوش انجام نشده و این مسئله بدان معناست که با وجود توافق اولیه با ماشاریپوف، این بازیکن به دلیل پر بودن سقف بودجه باشگاه استقلال فعلاً شانس حضور در جمع شاگردان جواد نکونام را ندارد؛ هر چند که پرونده جذب او همچنان باز است و در صورت خالی‌شدن سقف بودجه آبی‌ها، امضای قرارداد با او محتمل است.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.