استقلال دلیل صادر نشدن رای کمیته استیناف درباره سپاهان و پرسپولیس؟

در حالی که مدت زیادی از صدور رای کمیته انضباطی درباره کسر امتیاز از سپاهان و بعد از آن پرسپولیس می‌گذرد، هنوز کمیته استیناف درباره این آرا تصمیمی نگرفته است.

به گزارش اینتیتر به نقل از پنجره نیوز، تابستان امسال و پس از ابلاغ قوانین جدید نقل و انتقالاتی و تصویب سقف بودجه و دستورالعمل‌های جدید، کارگروهی برای نظارت بر قراردادها شکل گرفت که موارد تخلف و تخطی از دستورالعمل‌ها را بررسی کند و موارد نقض قانون را گزارش کند. بر پایه این گزارش‌ها پرونده دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس به کمیته انضباطی ارجاع داده شد. این کمیته نیز پس از بررسی مدارک و مستندات، در تاریخ ۲۲ شهریور ماه حکم به کسر چهار امتیاز و پرداخت ۴۰ میلیارد تومان جریمه علیه سپاهان داد و در تاریخ ۱۷ مهر ماه نیز پرسپولیس را به کسر یک امتیاز و جریمه ۱۰ میلیارد تومانی محکوم کرد.

پس از این احکام بود که دو باشگاه سپاهان و پرسپولیس به احکام کمیته انضباطی اعتراض و این پرونده‌ها را به کمیته استیناف ارجاع دادند، اما با وجود گذشت حدود دو ماه از پرونده سپاهان و یک ماه از پرونده پرسپولیس، هنوز رأی کمیته استیناف صادر نشده است.

در این زمینه شنیده می‌شود کمیته استیناف پس از بررسی ابتدایی پرونده دو باشگاه، در انتظار دریافت پرونده‌های احتمالی دیگر است و قصد دارد تمام پرونده‌های مربوط به تخلفات قراردادی و گزارشات کارگروه نظارت بر قراردادها را در یک مرحله مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش تسنیم، مهدی دادرس با اعلام این موضوع اظهار داشت: علاوه بر سپاهان پرونده‌های دیگر هم مانند پرسپولیس وجود دارد که قرار شده است همه آنها در یک مرحله مورد بررسی قرار بگیرد. ظاهراً چند پرونده دیگر هم در ارکان دیگر در حال رسیدگی است و منتظریم تا تکلیف تخلفات مشخص شود و سپس همه پرونده‌های مربوط به تخلفات قراردادی را به یکباره مورد بررسی قرار دهیم.

اینتیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.