رسانه خبری این تیتر

استلانتیس به بازار اروپا رونق می‌دهد

با تولید سالانه بالغ‌بر ۸ میلیون دستگاه و درآمدی نزدیک به ۱۶۵ میلیارد یورو، بی‌شک چهارمین کمپانی بزرگ خودروسازی جهان، نقشی کلیدی در صنعت ایفا خواهد کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از دنیای اقتصاد، این کمپانی نوپا که از ادغام فیات کرایسلر و پژو متولد شده با آغاز به کار خود در بازارهای جهانی، خوش درخشیده است. مدیر استلانتیس مدعی شد این کمپانی با داشتن ۱۴شعبه در جهان و با ارزش افزوده‌ای ۲۵میلیارد یورویی برای سهامداران در سال‌‌های آتی، عصری نوین پیش روی خود دارد.

استلانتیس با آغاز به کار در بازارهای ایتالیا، رشدی مثبت در سهام را در روز دوشنبه تجربه کرد و در بازارهای اروپا ۸درصد سهام خود را ارتقا بخشید. ارزش استلانتیس به ۴۲میلیارد یورو رسیده است.

این در حالی است که صنعت خودرو در سایه بحران کرونا روزهای دشواری را پشت‌سر می‌گذارد و بازار ایالات‌متحده در تعطیلات روز مارتین لوتر کینگ به سر می‌برد. با این وجود استلانتیس در بازار میلان رشدی ۶/ ۷ درصدی داشت و در بازار پاریس رشدی ۹/ ۶ درصدی را تجربه کرد. به نظر می‌رسد ادغام فیات کرایسلر و پژو برای این خودروسازان خوش‌یمن بوده و حالا چشمان خود را به بازار نیویورک دوخته‌اند و امیدوارند عملکردی مشابه اروپا در آمریکا داشته باشند. اینتسا سنپائلو، تحلیلگر بازار خودرو در این زمینه تاکید می‌کند که انتظار می‌رود استلانتیس در نیمه دوم سال بتواند رشد خود را پایدار کند و شاهد اثرات آن بر بازار خودرو باشیم.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.