اظهار نظر جنجالی فیل اسپنسر درباره متاورس: شبیه یک بازی ویدیویی ضعیف است

ظاهراً مدیرعامل واحد بازی مایکروسافت علاقه‌ی چندانی به متاورس ندارد و این فضا را باعنوان یک بازی ویدیویی ضعیف توصیف می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از زومیت، فیل اسپنسر، مدیرعامل واحد بازی مایکروسافت، دیدگاه خود را درمورد متاورس بیان کرده است. هنگامی‌که در کنفرانس وال‌استریت ژورنال از اسپنسر درمورد تعریف متاورس سؤال شد، وی این فضا را به‌عنوان یک بازی ویدیویی ضعیف توصیف کرد.

فیسبوک سال گذشته نام خود را به متا تغییر داد تا با تمرکز بیشتر بر متاورس به فعالیت در این حوزه ادامه دهد. این شرکت می‌گوید متاورس به مکانی تبدیل خواهد شد که نه‌تنها می‌توانید در آن با دوستان خود معاشرت کنید، بلکه قادر خواهید بود با همکاران کار کنید. به‌نظر می‌رسد اسپنسر لزوماً به جنبه‌ی کاری متاورس موافق نیست. او در کنفرانس وال‌استریت ژورنال گفت:

سازندگان بازی‌های ویدیویی توانایی شگفت‌انگیزی برای ساخت جهان‌های قانع‌کننده‌ای دارند که تمایل داریم زمان زیادی در آن‌ها صرف کنیم. ازنظر من، ساختن متاورسی که شبیه اتاق جلسه باشد، جایی نیست که بخواهم زمان بیشتری را در آن حضور داشته باشم.

اسپنسر تنها کسی نبود که در جریان کنفرانس وال‌استریت ژورنال با ایده‌ی متاورس مخالفت کرد. ایوان اشپیگل، مدیرعامل اسنپ نیز متاورس را زندگی در رایانه توصیف کرد و گفت:

زندگی در رایانه، آخرین کاری است که تمایل دارم پس از پایان یک روز طولانی کاری در خانه انجام دهم.

گرگ جوسیوک، معاون بازاریابی اپل نیز اعلام کرد که هرگز از متاورس استفاده نخواهد کرد. باب چاپک، مدیرعامل دیزینی گفت که این شرکت تمایل دارد از کلمه‌ی متاورس استفاده نکند زیرا این حوزه برای شرکت متبوعش یک اصطلاح بزرگ و گسترده است.

به‌نوشته‌ی ورج، متا دلیل قانع‌کننده‌ای مبنی‌بر این‌که دنیای واقعیت مجازی این شرکت ارزش صرف زمان و حضور افراد را دارد ارائه نکرده است. حتی کارمندان متا تمایل زیادی به استفاده از Horizon Worlds ندارند و یادداشت‌های گسترده‌ی مارک زاکربرگ نیز باعث نشده است مردم برای خرید هدست‌های واقعیت مجازی بیشتر ترغیب شوند.

با وجود اظهارات اسپنسر، وی احساس می‌کند که مفهوم متاورس تغییر خواهد کرد. او در بخشی از توضیحات خود گفت:

این‌که می‌گویم متاورس شبیه یک بازی ویدیویی ضعیف است، کمی حالت طنز دارد. من فقط فکر می‌کنم که برای ورود به این حوزه هنوز خیلی زود است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.