رسانه خبری این تیتر

افزایش ۷۹ درصدی ماموریت های هلال احمر در محیط های آبی

دکتر یعقوب سلیمانی با اشاره به این که ماموریت های هلال احمر در محیط های آبی با رشد ۷۹ درصدی همراه شده است، از نجات ۶۹ نفر از شهروندان گرفتار شده در محیط های آبی در ایام نوروز خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، دکتر یعقوب سلیمانی، دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به این که امدادگران جمعیت هلال احمر پس از پایان سفرهای نوروزی نیز در پایگاه های امدادی سراسر کشور فعال هستند، گفت: در ایام نوروز حدود ۲ درصد از کل ماموریت های امدادی جمعیت هلال احمر مربوط به سوانح و حوادث محیط های آبی بود.

وی افزود: در مدت اجرای طرح ملی امداد و نجات ۱۴۰۱ که در سراسر کشور انجام شد، ۴۳ مورد ماموریت و عملیات امداد و نجات در محیط های آبی توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به ثبت رسیده است که منجر به نجات ۶۹ شهروند گرفتار و اعزام ۷ مصدوم به مراکز درمانی شده است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به این که ۱۲ مصدوم سوانح دریایی نیز به صورت سرپایی درمان شدند، تصریح کرد: بیشترین ماموریت در محیط های آبی در استان خوزستان با ۱۵ مورد بود که ۳۴ درصد از کل ماموریت های آبی کشور را به خود اختصاص داده است. پس از استان خوزستان، استان بوشهر با ۱۲ مورد و اختصاص ۲۸ درصد از کل ماموریت ها، استان مازندران با ۴ عملیات و اختصاص ۹ درصد از کل ماموریت ها، در رده های بعدی قرار دارند.

سلیمانی با بیان این که حدود ۸۰ درصد ماموریت های امدادی در محیط های آبی در ۴ استان خوزستان، بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان به انجام رسیده است، ادامه داد: حادثه خیزترین روزها در حوزه حوادث محیط های آبی، روزهای ۳ و ۱۳ فروردین بودند که به ترتیب ۸ و ۶ ماموریت در این روزها انجام و تعدادی از شهروندان نجات داده شدند.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر با اشاره به این که ناوگان هوایی جمعیت هلال احمر نیز در این مدت در عملیات های محیط های آبی مشارکت داشته و برخی مصدومین را به مناطق امن منتقل کرده است، گفت: ماموریت های جمعیت هلال احمر در محیط های آبی نسبت به نوروز سال گذشته رشدی ۷۹ درصدی داشته است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: ۴۹ درصد از ماموریت های جمعیت هلال احمر در محیط های دریایی، ۴۶ درصد در رودخانه ها و ۵ درصد نیز در سایر محیط های آبی رخ داده است که نیروهای امدادی برای نجات گرفتارشدگان و مصدومین اعزام شده بودند.

سلیمانی با تاکید بر این که پس از پایان تعطیلات نوروزی، نیروهای جمعیت هلال احمر همچنان در حال خدمت رسانی به شهروندان هستند، گفت: نیروهای امدادی در مناطق ساحلی، کوهستانی، جاده ای و سایر مناطق کشور در تمامی ایام سال حضور داشته و مشخصا تلاش ها در تمامی عرصه ها جهت خدمت رسانی به شهروندان ادامه خواهد داشت.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.