رسانه خبری این تیتر

اقدام ایران در قطع تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس کار خوبی است

یک کارشناس مسائل آمریکا گفت: باید روح جدیدی به مذاکرات برجام دهیم و نگذاریم غربی ها مدعی باشند که ایران عامل به انتها رسیدن مذاکرات هسته ای است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا،‌ علی بیگدلی در ارزیابی خود از بیانیه سازمان انرژی اتمی مبنی بر قطع فعالیت‌ دوربین‌های فراپادمانی آژانس در ایران با توجه به این که نشست شورای حکام در حال برگزاری است، گفت: اقدام ایران در قطع تعدادی از دوربین‌های فراپادمانی آژانس کار خوبی است. ممکن است امروز و یا در ساعات آینده قطع نامه اخطاری علیه ایران صادر شود ما باید از گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی دعوت کنیم هم خود و هم بازرسان آژانس به ایران سفر کنند.

بیشتر بخوانید:

وی تصریح کرد: همچنین می توانیم در مورد سه سایتی که آژانس موارد ادعایی را مطرح کرده بود اعلام کنیم که سایت برای کارشناسان آژانس باز شده تا از التهاب موجود بکاهیم .

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: متاسفانه هر اتفاقی که در حوزه سیاست خارجی رخ می دهد بازار و به تبع آن افزایش دلار را دچار نوسانات می کند، اقتصاد ما تابع قواعد خاصی نیست. دولت باید اجازه ندهد اظهار نظرهای مقامات آمریکایی و اروپایی که مدعی هستند ایران عامل به انتها رسیدن مذاکرات هسته ای است، به واقعیت بیانجامد زیرا برای ما سنگین تمام می شود ما باید روح جدیدی به مذاکرات برجام دهیم.

بیگدلی معتقد است: ایران باید برای نشان دادن حسن نیت اجازه دهد کارشناسان حضور یافته و دوربین ها را نصب کنند.

این کارشناس مسائل آمریکا همچنین بیان کرد: اکنون ما در شرایط متزلزلی هستیم اگر چه امکان دارد قطع نامه تنبیهی علیه ما صادر نشود و منجر به یک قطعنامه اخطاری گردد که در این صورت ایران تا سپتامبر فرصت خواهد داشت، اگر ایران بخواهد بر سر مواضعی که اکنون هست بایستد و دست به هیچ سیاستی نزند شاید قطعنامه تنبیهی علیه ایران صادر شود که در چنین شرایطی پرونده ایران به شورای امنیت می رود .

وی در پایان اظهار داشت: حتی یکی از نگرانی های غربی ها و آمریکایی ها این است که پرونده به آژانس نرود زیرا امکان از بین رفتن قطعنامه ۲۲۳۱ وجود خواهد داشت، مکانیسم ماشه فعال شده و کار به پایان می رسد و حجم وسیعی از تحریم ها علیه ایران صورت می‌گیرد امیدواریم به آنجا نرسد .

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.