کلینک ساختمانی ایران تولید کننده انواع پوشش های ضد حریق پایه معدنی

آتش سوزی، میتواند خسارات جبران ناپذیری را به جای بگذارد. آسیب هایی که آتش سوزی می تواند به جان و مال افراد را تحت تاثیر قرار دهد، به همین جهت نیاز به استفاده از پوشش ها و سیستم هایی که جلوی پیشروی آتش را بگیرد برای ما مهم می باشد. یکی از مصالحی که این روزها به شدت مورد استقبال قرار گرفته است استفاده از پوشش های ضد حریق می باشد.

به گزارش اینتیتر، آتش سوزی، میتواند خسارات جبران ناپذیری را به جای بگذارد. آسیب هایی که آتش سوزی می تواند به جان و مال افراد را تحت تاثیر قرار دهد، به همین جهت نیاز به استفاده از پوشش ها و سیستم هایی که جلوی پیشروی آتش را بگیرد برای ما مهم می باشد. یکی از مصالحی که این روزها به شدت مورد استقبال قرار گرفته است استفاده از پوشش های ضد حریق می باشد.

پوشش ضد حریق

پوشش ضد حریق چیست؟

پوشش های ضد حریق در واقع موادی می باشند که می تواند به شکل های مختلف روی سازه های فلزی جهت پیشگیری از آتش سوزی و یا کاهش خسارت های جانی و مالی استفاده شود. به طور کلی پوشش های ضد حریق، به سه دسته تفسیم می شوند.

• پوشش های ضد حریق پایه معدنی
• پوشش های ضد حریق پایه غیر معدنی
• بورد ها و پنل های مقاوم در برابر آتش

استقاده از پوشش های ضد حریق با توجه به متریال، ضخامت و … می تواند تا ۱۸۰ دقیقه در مقابل آتش از خود مقاومت نشان دهد. این زمان به افراد اجازه می دهد که ساختمان و یا مکانی که دچار آتش سوزی شده است را ترک کنند و به امداد رسانان این امکان را میدهد که به محل حادثه رسیده و عملیات اطفاء حریق را انجام دهند.

پوشش ضد حریق

هدف ما از استفاده پوشش ضد حریق چیست؟

همانطور که در بالاتر اشاره شد خسارات جبران ناپذیری که آتش سوزی وارد می کند، استفاده از ابراز ها، سیستم ها و پوشش هایی که بتواند جلوی آتش را بگیرد به یک الزام برای افراد تبدیل شده است. یکی از این پوشش ها، پوشش ضد حریق پایه معدنی می باشد که این امر را برای ما محقق کرده است. شرکت کلینک ساختمانی ایران با تولید با کیفیت و عرضه پوشش های ضد حریق پایه معدنی توانسته جایگاه خوبی را در این حوزه به دست بیاورد. این پوشش ها را به سطح اسکلت فلزی سازه اسپری می کنند دو محصول معروف شرکت کلینک ساختمانی ایران به نام های firecement و firetard که در بازار عرضه میشوند بر پایه معدنی می باشند توجه داشته باشید که شرکت هایی امکان تولید و فروش محصولات پوشش های ضد حریق را دارند که استاندارد های سازمان مرکز تحقیقات راه ، مسکن و شهرسازی را داشته باشند.

موارد استفاده از پوشش ضد حریق کدام است؟

شاید برای شما هم سوال باشد دقیقا در کجاها می توان از پوشش های ضد حریق استفاده می شود. شما می توانید از این پوشش ها در پاساژها، تونل ها، ساختمان هایی طبق استاندارد ها باید از پوشش ها استفاده کنند.کارخانجات، پالایشگاه ها و حتی کشتی ها و سکوی های نفتی که امکان آتش سوزی در آنها زیاد می باشد به طور کلی خدمات ضد حریق اغلب شامل پوشش تیرهای فولادی داخل سازه ها است. در حالی که فولاد غیر قابل احتراق است و هیچ نوع آتش سوزی عادی نمی تواند فولاد را ذوب کند، گرمای ناشی از آتش می تواند باعث ضعیف شدن فولاد شده و باعث خم شدن تیرچه شود و سپس از کار بیفتد و کل ساختار ساختمان را پایین بیاورد. عایق نسوز فولاد را از گرمای آتش عایق می کند بنابراین تیرچه بسیار آهسته تر گرم می شود. این امر باعث می شود تا زمان بیشتری برای خاموش کردن یا تخلیه ساختمان برای به حداقل رساندن آسیب ها شوند.

پوشش ضد حریق

پوشش ضد حریق پایه سیمانی

پوشش های ضد حریق پایه سیمانی که در بازار به اسم Firecement عرضه می شود. این پوشش ها از مواد معدنی و سنگدانه های منبسط شونده، گچ، سیمان، مواد افزودنی و انواع الیاف تولید می شود. این پوشش ها در دو رنگ سفید و خاکستری تولید می شوند

پوشش های ضد حریق پایه گچی

این پوشش که با نام تجاری firetard در بازار عرضه می شود محصول دیگر شرکت ساختمانی ایران می باشد. از ویژگی های این محصول میتوان به سبک بودن آن اشاره کرد. این پوشش از مواد معدنی، انواع الیاف، مواد افزودنی و همانطور که از اسمش پیداس، گچ تولید شده است.از این پوشش ها بر روی سازه فلزی به صورت پاششی استفاده میشود. با این پوشش ها می توانید ستون ها، تیرها، عرشه ها و …. و دیگر جاهایی که لازم به استفاده از پوشش هستید استفاده کنید. البته توجه داشته باشید قبل از تهیه هر گونه محصولی با کارشناسان در این زمینه مشورت بگیرید زیرا پوشش ها برای اجرا نیاز به محاسبات دقیقی دارند باید افرادی که دارای تخصص در این زمینه هستند محاسبه کنن تا شما در آینده دچار مشکل نشوید.

استفاده از پوشش های ضد حریق برای جلوگیری از آتش سوزی به یکی از رکن های اصلی ساختمان سازی تبدیل شده است. بسیار مهم است که شما برای ساختمان خود از افراد با تجربه کمک بگیرید بیشتهاد ما به شما کلینک ساختمانی ایران است که با داشتن دهه ها تجربه در این زمینه مورد اعتماد بودن خود را اثبات کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.