اولین C63 چهار سیلندر تاریخ معرفی شد

مرسدس AMG C63 S E Performance با شتاب ۳.۴ ثانیه آمده تا یک رقیب بسیار جدی برای ب ام و M3 کامپتیشین تبدیل شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، مرسدس AMG C63 S E Performance رونمایی شد. این سوپر سدان کامپکت با آنکه برخلاف نسل قبلی C63 S، بجای موتور V8 به یک موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو به قدرت ۴۷۱ اسب بخار مجهز است، اما به لطف هیبریدی بودن پیشرانه قدرت نهایی به ۶۷۱ اسب بخار می رسد و این خودرو قابلیت انتقال قدرت به چهار چرخ را نیز دارد. ضمن اینکه از نظر شتاب و سرعت نیز بسیار سریع‌تر از آن و رقیب مستقیم یعنی ب ام و M3 است. نکته باورنکردنی در مورد این خودرو، مصرف سوخت ناچیز آن است که تنها ۶.۹ لیتر در یکصد کیلومتر اعلام شده است، رقمی کمتر از مصرف سوخت خودرویی مانند پراید یا تیبا با قدرت ۷۰- ۸۰ اسب بخار!

نیروبخش مرسدس AMG C63 S E Performance موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو با کد M139L است. این موتور در SL43 و C43 نیز انجام وظیفه می‌کند و توربوشارژر آن برقی است. درC63 S E Performance توربوشارژر موجود ابعاد بسیار بزرگتری دارد، به همین خاطر قدرت خروجی آن برابر با ۴۷۰ اسب بخار است. برای اینکه درک بهتری از نقش این توربوشارژر بزرگتر داشته باشید، باید بگوییم خروجی آن در SL43 و C43 به ترتیب با ۳۷۶ و ۴۰۲ اسب بخار است.

با توجه به تولید ۴۷۰ اسب بخار قدرت، موتور M139L حالا قدرتمندترین موتور ۴ سیلندر دنیا محسوب می‌شود. بد نیست اشاره کنیم با ۵۴۵ نیوتن متر گشتاور، این موتور عنوان پرگشتاورترین موتور ۲ لیتری جهان را نیز در اختیار دارد.

موتور M139L با یک موتور الکتریکی همکاری می‌کند. این موتور روی محور عقب قرار دارد و حداکثر قدرت تولیدی آن برابر با ۲۰۱ اسب بخار است. البته این میزان قدرت برای ۱۰ ثانیه در دسترس قرار می‌گیرد و در شرایط عادی خروجی آن به ۹۴ اسب بخار محدود می‌شود. این موتور به سامانه دو سرعته مجهز است و به اصطلاح دنده دوم آن پس از عبور از سرعت ۱۴۰ کیلومتر در ساعت فعال می‌شود. نهایت دور این موتور برابر با ۱۳,۵۰۰ دور در دقیقه است.

محور عقب مرسدس AMG C63 S E Performance به دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی مجهز است. موتور برقی با کمک باتری ۶.۱ کیلووات ساعتی می‌تواند AMG C63 S E Performance را به یک خودروی تمام الکتریکی تبدیل کند. در این حالت سوپر سدان اشتوتگارتی‌ها تا ۷۸ مایل یا ۱۲۵ کیلومتر در ساعت سرعت می‌گیرد و قادر است تا ۸ مایل یا ۱۳ کیلومتر مسافت را بدون روشن شدن موتور بنزینی طی کند. مرسدس AMG می‌گوید این پیمایش کم بخاطر این است که مهندسان قدرت بیشتر را به برد حرکتی ترجیح داده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.