رسانه خبری این تیتر

اینتل فناوری وای فای ۷ را در سال ۲۰۲۴ در دستگاه‌ها عرضه می‌کند

اینتل می‌خواهد اولین محصولات مجهز به وای فای ۷ را در ۲۰۲۴ به بازار بفرستد اما اپل هنوز روی وای فای ۶E کار می‌کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو،‌ گزارشی تازه می‌گوید اینتل می‌خواهد تا سال ۲۰۲۴ فناوری جدید وای فای ۷ یا ۸۰۲.۱۱be را در دستگاه‌ها ارائه کند. در آن سو، اپل در آستانه مهاجرت به وای فای ۶E قرار دارد و انتظار می‌رود که سری آیفون ۱۴ با این فناوری راهی بازار شود.

وای فای ۷ وارث وای فای ۶E یا ۸۰۲.۱۱ax محسوب می‌شود و سرعتی دو برابری معادل ۵.۸ گیگابیت بر ثانیه و فعالیت در باند ۶ گیگاهرتزی را ارائه می‌کند. اینتل می‌خواهد قبل از معرفی وای فای ۷ در سال ۲۰۲۴، توسعه این فناوری را گسترش دهد و پیش از هر دستگاه دیگری، آن‌ها را در لپ‌تاپ‌ها عرضه کند.

«اریک مک‌لاکلین»، معاون واحد راهکارهای بی‌سیم اینتل اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی در آسیا گفته بود: «ما فعلا در حال توسعه وای فای ۸۰۲.۱۱be هستیم تا گواهی اتحادیه وای فای را دریافت کنیم. این فناوری در سال ۲۰۲۴ روی محصولات حوزه PC مثل لپ‌تاپ‌ها نصب می‌شود. انتظار داریم که وای فای ۷ تا سال ۲۰۲۵ به بازارهای بزرگ بیاید.»

مک‌لاکلین درباره مشخصات فنی این فناوری گفت: «وای فای ۷ تقریبا پهنای باند فرکانسی ۸۰۲.۱۱ax را از ۱۷۰ مگاهرتز دو برابر کرده و به ۳۲۰ مگاهرتز می‌رساند. سرعت وای فای هم دو برابر می‌شود. با توجه به این که تا زمان عرضه ۸۰۲.۱۱be بیشتر از یک سال زمان باقی مانده، هنوز این شانس وجود دارد که بتوانیم سرعت پردازش را از این هم بیشتر کنیم.» افزون بر اینتل، کوالکام، برادکام و مدیاتک هم در حال آماده شدن برای عرضه محصولات مبتنی بر وای فای ۷ هستند.

در طرف دیگر، اپل در حال حرکت به سمت وای فای ۶E است. پارسال شایعه شده بود که این فناوری به سری آیفون ۱۳ می‌رود، ولی این اتفاق نیفتاد. حالا امسال انتظار داریم که آیفون ۱۴ از آن بهره‌مند شود. به‌علاوه، پیش‌بینی می‌شود که هدست واقعیت ترکیبی این شرکت هم از وای فای ۶E استفاده شود. «مینگ-چی کو» گفته بود که هدست‌های کوپرتینویی‌ها در سال‌های ۲۰۲۲، ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ به بازار می‌آیند و به ترتیب وای فای ۶/۶E، وای فای ۶E/7 و وای فای ۷ خواهند داشت.

وای فای ۶E قابلیت‌ها و توانمندی‌های بیشتری نسبت به وای فای ۶ دارد. این فناوری دارای تاخیر کمتر، نرخ انتقال داده بیشتر و باند وسیع‌تر در فرکانس ۶ گیگاهرتزی با سرعت پردازش ۲.۴ گیگابیت بر ثانیه‌ای است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.