این میوه را بخورید تا کمتر به پزشک مراجعه کنید

سیب مزایای زیادی دارد و با دارا بودن مواد مغذی مهمی از جمله فیبر، ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها می تواند به حفظ سلامتی در طولانی مدت کمک کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از صداوسیما، ویتامین C به عنوان یک آنتی اکسیدان برای خنثی سازی ترکیبات مضر شناخته شده به عنوان رادیکال های آزاد عمل می کند و از شما در مقابل ابتلا به بیماری محافظت می کند.

پشتیبانی از سلامت قلب

مطالعات نشان می دهد که خوردن سیب می تواند راهی برای مبارزه با بیماری های مزمن، از جمله بیماری های قلبی باشد. یک مطالعه بر روی بیش از ۲۰،۰۰۰ بزرگسال نشان داد که مصرف مقادیر بیشتری گوشت سفید، میوه و سبزیجات از جمله سیب، با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط است. این مسئله ممکن است به دلیل وجود فلاونوئیدهای موجود در سیب باشد، ترکیباتی که التهاب را کاهش می دهند و از سلامت قلب محافظت می کنند. سیب همچنین دارای فیبر محلول است که به کاهش فشار خون و سطح کلسترول، که هر دوی آنها عامل خطر بیماری قلبی هستند، کمک کند.

مقابله با سرطان

سیب حاوی ترکیبات مختلفی، از جمله آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدها، است که می تواند به جلوگیری از بروز سرطان کمک کند. طبق یک بررسی از ۴۱ مطالعه، مصرف مقدار بیشتری سیب با کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه همراه بود. مطالعه دیگری نشان داد که خوردن سیب با کاهش خطر سرطان روده بزرگ مرتبط است.

تحقیقات دیگر نیز نشان می دهند که یک رژیم غذایی غنی از میوه و سبزیجات می تواند از شما در برابر سرطان معده، روده بزرگ، ریه ها، حفره دهان و مری محافظت کند.

دیگر فواید سیب

سیب همچنین با چندین فواید دیگر در راستای حفظ سلامتی مرتبط است که می تواند به دور نگه داشتن شما از مراجعه به پزشک کمک کند:

  • سیب به دلیل دارا بودن فیبر، باعث افزایش احساس سیری، کاهش کالری دریافتی و درنهایت کاهش وزن می شود.
  • سلامت استخوان را بهبود می بخشد.
  • عملکرد مغز را ارتقا می دهد.
  • در برابر آسم از شما محافظت می کند.
  • خطر دیابت را کاهش می دهد.

نکات منفی احتمالی

خوردن هر روز یک سیب به سلامتی شما آسیب نمی رساند اما خوردن چندین سیب در هر روز ممکن است عوارض جانبی مختلفی برایتان ایجاد کند. به طور خاص، افزایش سریع دریافت فیبر در مدت زمان کوتاهی می تواند باعث نفخ و معده درد شود.

سیب نیز مانند سایر میوه ها حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات است. اگرچه این مسئله برای اکثریت مشکلی ایجاد نمی کند، اما افرادی که از رژیم کم کربوهیدرات یا کتوژنیک پیروی می کنند ممکن است نیاز به تعدیل در مصرف این ماده غذایی داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.