باتجربه‌ترین بازیکنان استقلال در آسیا کدامند؟

تیم فوتبال استقلال در گروه سوم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد که این بازی‌ها از روز ۲۶ فروردین به میزبانی شهر جده در عربستان برگزار می‌شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال تهران با توجه به لغو دیدار این تیم مقابل صنعت نفت در لیگ برتر، در آستانه حضور در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ قرار دارد که این دیدارها از ۲۶ فروردین در شهر جده آغاز می‌شود. آبی پوشان در گروه سوم این مسابقات موسوم به گروه مرگ با ۳ تیم الاهلی عربستان، الشرطه عراق و الدحیل قطر همگروه است.

در بین بازیکنان کنونی تیم استقلال، هستند نفراتی که در این بازی‌ها تجربه بالایی دارند و سایر بازیکنان می‌توانند با محوریت این بازیکنان باتجربه برای موفقیت آبی پوشان تلاش کنند.

۱- وریا غفوری با ۲۷ بازی

در بین نفراتی که با استقلال راهی عربستان می‌شوند، وریا غفوری کاپیتان آبی پوشان با حضور در ۲۷ بازی آسیایی، باتجربه‌ترین بازیکن این تیم محسوب می‌شود. غفوری در حالی در بین بازیکنان فعلی آبی پوشان بیشترین تعداد بازی در آسیا را دارد که در صدر این جدول خسرو حیدری با آمار رویایی ۵۶ بازی قرار دارد و بعد از وی نیز پژمان منتظری با ۵۳ بازی در رده بعدی است.

مهدی رحمتی سنگربان نام آشنا و سابق آبی پوشان نیز با ۴۰ بازی آسیایی در جایگاه سوم است و آرش برهانی به همراه فرهاد مجیدی سرمربی آبی پوشان مشترکا با ۳۹ بازی در رده چهارم قرار دارند.

وریا غفوری با ۲۷ بازی به صورت مشترک با سیروس دین محمدی و جواد زرینچه در رده دهم جدول بیشترین تعداد بازی‌های آسیایی استقلال قرار دارند. با توجه به حضور آبی‌ها در این فصل از رقابتهای آسیا، وریا غفوری این فرصت را دارد تا با حداقل حضور در ۶ بازی، جمع بازی‌های آسیایی خود برای آبی پوشان را به ۳۳ رسانده و بالاتر از محمود فکری در رده هفتم این جدول قرار بگیرد.

۲- فرشید اسماعیلی با ۲۳ بازی

نزدیک‌ترین بازیکن به وریا در این جدول، فرشید اسماعیلی هافبک میانی آبی پوشان است. این بازیکن با پیراهن استقلال ۲۳ بار در رقابتهای آسیایی به میدان رفته و در رده هفدهم جدولی قرار گرفته که مربوط به بیشترین تعداد بازی‌های لیگ قهرمانان است.

اسماعیلی نیز چنانچه در همه دیدارهای مرحله گروهی برای استقلال به میدان برود، می‌تواند با ۲۹ بازی در لیگ قهرمانان آسیا در کنار علیرضا اکبرپور و امیرحسین صادقی قرار بگیرد. فرشید اسماعیلی بعد از پشت سر گذاشتن یک دوره افت در ابتدای فصل، در هفته‌های اخیر به ترکیب ثابت آبی پوشان بازگشته و به نظر می‌رسد با توجه به آمادگی و تجربه‌ای که دارد، یکی از بازیکنان اصلی استقلال در آسیا باشد.

۳- سید حسین حسینی

سنگربان شماره یک و کاپیتان دوم آبی پوشان که در این فصل فرصت چندانی برای قرار گرفتن درون دروازه پیدا نکرد، با ۱۶ بازی در لیگ قهرمانان آسیا، سومین بازیکن باتجربه فعلی آبی پوشان در آسیا محسوب می‌شود.

حسینی در تعداد بازی‌های آسیایی با ۱۶ بازی در کنار یدالله اکبری قرار می‌گیرد و یکی از ۳ بازیکن فعلی آبی پوشان است تعداد بازی‌های آسیایی‌اش با پیراهن این تیم از عدد ۱۵ عبور کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.