رسانه خبری این تیتر

بازداشت باند کلاهبرداری «دیوار» در کرج

رییس پلیس فتا البرز اعلام کرد: اعضای باند کلاهبرداری سایت دیوار که ۱۰۰ فقره کلاهبرداری در سطح کشور انجام داده بودند در این استان دستگیر شدند.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، سرهنگ رسول جلیلیان روز پنجشنبه اظهار داشت : در پی ارجاع یک فقره کلاهبرداری و پولشویی به پلیس فتا ، بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان این اداره قرار گرفت.

وی افزود : بررسی های اولیه کارشناسان نشان داد که یک کلاهبردار خانم با آگهی کردن خودرو با قیمت پایین تر از قیمت بازار در سایت دیوار و جعل برگ سبز و کارت ملی برای جلب اعتماد سوژه های خود اقدام به دریافت بیعانه برای حذف آگهی از برنامه دیوار کرده و دیگر پاسخگوی مالباختگان نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این متهم با تهیه کارت های بانکی بلاصاحب که دستور قضایی نیز داشته اند اقدام به پولشویی و نقد کردن وجوه کلاهبرداری شده از از واحدهای صنفی مختلف در شهرستان فردیس کرده است.

جلیلیان گفت : پس از چندی شبانه روز تلاش بی وقفه و انجام اقدامات میدانی در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر شد.

رییس پلیس فتا البرز بیان داشت: متهم در تحقیقات تکمیلی به ۱۰۰ فقره کلاهبرداری با همدستی ۲ نفر دیگر با این شیوه اعتراف کرده که با انجام اقدامات پلیسی مخفیگاه ۲ همدست دیگر متهم نیز شناسایی و آنها نیز با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

وی ضمن اشاره به کشف تعداد زیادی کارت ملی و برگ سبز خودرو جعلی از مخفیگاه متهمان اظهار داشت: افرادی که قصد خرید از سایت های خرید و فروش لوازم دست دوم دارند به هیچ وجه قبل از دریافت کالا اقدام به واریز وجه به عنوان بیعانه نکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.