با تمام قدرت در مسابقات جهانی حاضر می‌شویم

افشین صادقی گفت: در مسابقات جهانی مقابل تمام حریفان با تمام قدرت بازی می‌کنیم تا نمایش خوبی از خود به جا بگذاریم.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، افشین صادقی در مورد حضور در مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان اظهار کرد: آخرین دوره سال ۲۰۱۵ به مسابقات جهانی رفتیم و حالا بعد از هفت سال سهمیه جهانی را مجددا گرفتیم. مهمترین رویداد هر رشته مسابقات قهرمانی جهان است و در سطح بالایی برگزار می‌شود. ما هم با تمام وجود و قدرت به این مسابقات می‌رویم تا از هندبال ایران دفاع کنیم. مطمئن باشید که حضور در جام جهانی برای هندبال ایران متناوب خواهد بود و هر دوره این سهمیه را خواهیم گرفت.

ملی‌پوش هندبال ایران در مورد نخستین بازی تیم ملی در این مسابقات گفت: در دوره قبل ما مقابل شیلی پیروز شدیم اما مطمئن باشید که بازی آسانی با این تیم نخواهیم داشت. تمام تیم‌ها با قدرت به این رویداد می‌آیند و بازی مقابل آنها سخت خواهد بود. ما مقابل همه حریفان یعنی شیلی، مونته‌نگرو و یا اسپانیا با تمام قدرت بازی می‌کنیم تا بتوانیم پیروز شویم و نمایش خوبی از خود به جای بگذاریم. بازی سختی مقابل شیلی داریم و ما هم با تمام وجود می‌رویم تا ببریم و به عنوان تیم سوم از گروه صعود کنیم.

صادقی افزود: سال قبل در یک تیم کویتی بازی کردم اما امسال عضو باشگاه سپاهان اصفهان هستم. امیدوارم با این تیم نتیجه خوبی در لیگ برتر بگیریم و در جام باشگاه‌های آسیا هم رتبه خوبی را به ارمغان آوریم. سطح قراردادهای لیگ برتر یک سالی است که بهتر شده است. سال های قبل همه بازیکنان لیگ برتر مشکل عدم پرداخت و پایین بودن قراردادها را داشتند. کرونا هم که شیوع پیدا کرد، اقتصاد جهان دچار مشکل شده بود. خداراشکر حالا کمی سطح قراردادها بالا رفته است اما سطح هندبالیست های ایرانی این نیست و باید بالاتر رود.

این هندبالیست افزود: امیدوارم مسئولان و باشگاه‌ها به فکر هندبالیست‌ها باشند و بتوانند اسپانسرهای بیشتری را وارد این رشته کنند و سطح قردادها بالاتر رود. در تیم ملی ۵ یا ۶ بازیکن جوان و آینده‌دار داریم که نیاز به حمایت مالی دارند. اینها به قراردادها و باشگاه‌ها برمی‌گردد که اگر بیایند و ما را حمایت کنند مطمئنا شرایط و سطح قراردادها بهتر می‌شود. این هم حق هر هندبالیستی است.

وی به حضور وزیر ورزش در اردوی تیم ملی هندبال اشاره کرد و گفت: سجادی وزیر ورزش است و به اردوی تیم ملی هر رشته‌ای که می‌رود تمام ورزشکاران از او به عنوان پدر ورزش ایران توقع حمایت دارند. ما هم این توقع را از او داریم که به هندبال که یک رشته جذابی است بیشتر توجه و نگاه شود. از مسئولان می‌خواهیم حمایت‌ها را از ما دریغ نکنند تا بتوانیم نتایج خوبی را در قهرمانی جهان بگیریم.

صادقی به توجه نشدن به تیم ملی هندبال بعد از مسابقات قهرمانی آسیا و کسب سهمیه جهانی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در بازگشت از مسابقات قهرمانی آسیا کسی از مسئولان به فرودگاه نیامد. فقط چند نفر از مسئولان فدراسیون آمدند. من احساس می کنم یکی از عواملی که هندبال مظلوم واقع شده عدم حضور در لیگ‌های جهانی و چنین رویدادهایی است. همانطور که می‌بینید والیبال لیگ جهانی، لیگ ملت‌ها و خیلی از مسابقات مهم دیگر را دارد اما هندبال فقط یک جام جهانی و المپیک دارد.

او در پایان گفت: نظر شخصی من این است که نداشتن پخش تلویزیونی در سال‌های گذشته هم در مظلوم واقع شدن این رشته بی تاثیر نیست. فکر می‌کنم اصحاب رسانه هم باید بیشتر به این رشته توجه کنند تا در این شرایط هندبال از غریبگی خارج شود. هندبال یک رشته جذاب و خوبی است و در میان جوانان ایران جا افتاده است. باید حمایت شود تا به جایگاه اصلی برسد.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.