رسانه خبری این تیتر

برنج ارزان شد

نایب رئیس انجمن برنج از کاهش قیمت برنج در شمال کشور خبر داد و گفت: علی رغم کاهش قیمت برنج، خرید و فروشی انجام‌ نمی شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی اکبریان نایب رئیس انجمن برنج از کاهش قیمت برنج در شمال خبر داد و گفت: علی رغم کاهش ۶ تا ۷ هزار تومانی قیمت برنج در مازندران، اما خرید و فروشی انجام‌ نمی شود‌.

او افزود: با وجود کاهش قیمت برنج در استان های شمالی، افزایش قیمت در تهران جای تعجب است.

اکبریان عرضه ۱۰۰ هزار تنی برنج از سوی بازرگانی دولتی را علت اصلی کاهش قیمت دانست و گفت: برآوردها حاکی از آن است که طی یک تا ۲ ماه آینده قیمت برنج به ویژه پرمحصول نوسانی ندارد.

نایب رئیس انجمن برنج در واکنش به اظهارات واردکنندگان در خصوص کمبود برنج خارجی در بازار بیان کرد: در مواقعی که قیمت برنج در بازار افزایش می یابد، شرکت غله باید جلوی شتاب قیمت را بگیرد که خوشبختانه با عرضه ۱۰۰ هزار تن از نوسانات قیمت جلوگیری شد.

به گفته او، گرچه عرضه برنج خارجی از محل ذخایر استراتژیک دولت به زیان برنج کاران تمام شد، اما جلوی شتاب قیمت گرفته شد که با این وجود کسی دیگر به فکر انبار کردن نیست.

پیش بینی تولید ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن برنج

اکبریان درباره آخرین وضعیت تولید برنج بیان کرد: با توجه به شرایط خشکسالی و کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی تولید، پیش بینی می شود که تولید با احتساب دوباره کشت و رتون به ۲ میلیون و ۱۰۰ تا ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تن برسد.

این مقام مسئول با بیان اینکه سالیانه حداکثر ۳ میلیون تن برنج در کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: با توجه به واردات برنج از مبادی غیررسمی، کمبودی در عرضه نداریم و گرانی برنج در بازار تهران ناشی از کمبود نیست.

او در پایان قیمت کنونی هر کیلو طارم در عمده فروشی های شمال را ۴۲ هزار تومان، شیرودی را ۳۴ هزار تومان و ندا را ۳۱ هزار تومان اعلام کرد و گفت: در بازار تهران برنج با ۱۰ تا ۱۲ درصد ناخالصی با قیمت ۵۰ تا ۵۵ هزار تومان به فروش می رسد که دستگاه های نظارتی باید نظارت کنند که اختلاط برنج در کجا انجام می شود.

9 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  بااین حال که میگن ارزون شده ما که ارزونی تومملکت نمیبینیم روز به روز گرانی بیشتر میشه مسئولین بی کفایت ماهم نشستن دارن تماشا میکنن این مردم توفشارن،بیکاری …تورم …گرانی…اختلاص… دزدی …تومملکت فقط کافینتیها..دلال ها …مغازه دارها …با سواستفاده ازگرانی پول خوبی به جیب میزنن ماجماعت کارگران بادرآمد ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰هزار امرار معاش میکنیم دولت ماهم مثل دولتهای قبل خوب دارن جیب وشکم،عربارو پر میکنن

 2. ناشناس می گوید

  باسلام به آقای رییس‌جمهور منتخب مردم بار‌ها برمنبرها گفته شده چراغی که به خانه رواست برمسجد حرام است،متاسفانه شعاری بیش نیست

 3. محمدرضا می گوید

  باسلام به آقای رییس‌جمهور منتخب،بارهابرمنبرهاگفته شده چراغی که به خانه رواست برمسجد حرام است متأسفانه شعاری بیش نیست

 4. رضامنصوری می گوید

  فقط میخوام یگم من یک کارگر هستم
  وخب این دولت آبروی منو پیش زن وبچهام برد ومن شرمنده اونها شدم
  اگرخدا را می‌شناسید رحم کنید به امسال ما که تعدادشان بسیار زیاد است
  همین خدارا می شناسید بازهم دروغ

 5. سینا می گوید

  برنج کیلویی ۵۲هزار تومان به نظر شما ارزان است؟ ما که هاشمی و دیلمانی به دهنمون نمیرسه، برنج هندی هم که دیگه نگو! فقط باید نان بخوریم .

 6. شهرام می گوید

  چقدر بدبختیم

 7. شهرام می گوید

  چقدر بدبختیم برنج پنج هزار ارزون شد!!!!!

 8. ناشناس می گوید

  برنج دولتی یه اشتباه بزگ است که اصلا به دست مصرف کننده نمیرسد فقط به دست کسانی میرسد که انرا با دو برابر قیمت می فروشند واقعا خودم دیدم این هایی که پارتی دارند می گیرند ده تا به مردم می دهند بقیه ازاد می فروشند ودولت تنها متضرر می شود

 9. ناشناس می گوید

  واقفامتاسفیم ازاین همه شعارهای توخالی بابایکی دنباله همین کسانیکه به حساب خودنظارت میکشه باشه چون هیچ کدوم به نحواحسن کارش راانجام نمیده یاکه که قیمته میشکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.