رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

بزرگترین و کمیاب‌ترین الماس صورتی جهان کشف شد

الماس صورتی کمیابی در آنگولا کشف شده است که گفته می شود بزرگترین الماس ۳۰۰ سال اخیر و یکی از بزرگترین الماس های مکشوفه در جهان است.

به گزارش اینتیتر به نقل از روزیاتو، بر اساس بیانیه مطبوعاتی مالک مستقر در استرالیا، شرکت الماس لوکاپا، این سنگ قیمتی ۱۷۰ قیراطی به نام “Lulo Rose” در معدن آبرفتی Lulo در منطقه غنی از الماس Lunda Norte آنگولا پیدا شد.

لوکاپا گفت اعتقاد بر این است که الماس لولو رز بزرگترین الماس صورتی کشف شده در ۳۰۰ سال گذشته و پنجمین الماس بزرگی است که تا کنون در معدن آبرفتی لولو کشف شده است؛ یعنی همان جایی که سنگ ها از بستر رودخانه استخراج می شوند. به گفته این شرکت، این بیست و هفتمین الماس ۱۰۰ قیراطی به بالا است که در معدن پیدا شده.

به گفته لوکاپا که اکنون در جستجوی لوله‌های کیمبرلیت معدن یا ذخایر زیرزمینی و منبع اصلی آن است، دو تا از بزرگ‌ترین الماس هایی که تاکنون در آنگولا کشف شده است، قبلاً در یک معدن پیدا شده‌اند که بزرگترین آنها یک الماس شفاف ۴۰۴ قیراطی است.

استفان وترال، مدیرعامل و مدیر عامل لوکاپا، روز چهارشنبه در بیانیه‌ای گفت:

«لولو یک منبع آبرفتی استثنایی است و واقعاً یک هدیه است. ما بار دیگر با یک کشف تاریخی دیگر بسیار مفتخریم. ما نیز مشتاقانه منتظر پیشبرد تلاش‌های اکتشافی خود هستیم؛ جایی که اکنون در حال نمونه‌برداری انبوه از کیمبرلیت‌های اولویت‌دار و در جستجوی منابع اولیه الماس استثنایی و با ارزش کیمبرلیت هستیم.»

این سنگ قیمتی رنگی کمیاب از طریق مناقصه بین المللی توسط شرکت دولتی بازاریابی الماس آنگولا، Sodiam، فروخته خواهد شد.

آنگولا در میان ده تولیدکننده برتر الماس در جهان قرار دارد. به گفته موسسه گوهرشناسی آمریکا، تنها یک الماس از هر ۱۰۰۰۰ الماس یافت شده رنگی است.

وزیر منابع معدنی، نفت، و گاز آنگولا ، دیامانتینو آزودو، روز چهارشنبه در بیانیه ای گفت:

«این رکورد و الماس صورتی تماشایی که از لولو بازیابی شده است، آنگولا را به عنوان یک بازیگر مهم در صحنه جهانی برای استخراج الماس نیز به نمایش می گذارد و پتانسیل و پاداش برای تعهد و سرمایه گذاری در صنعت رو به رشد استخراج الماس ما را نشان می دهد.»

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.