بهترین کارکترهایی که «پیمان قاسم‌خانی» خلق کرد

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به بهترین کارکترهایی که پیمان قاسم‌خانی در مقام نویسنده خلق کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از هفت صبح، در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به بهترین کارکترهایی که پیمان قاسم‌خانی در مقام نویسنده خلق کرد.

بیشتر بخوانید:

مسعود شصتچی| مرد هزار چهره

مهمترین ویژگی این شخصیت، باورپذیر بودن شخصیت است که در عین بی دست و پایی، مخاطب با کم شانسی و بدشانسی اش همراه می شد و او را در موقعیت های مختلف می پذیرفت.در مرد هزار چهره دو تکیه کلام شصتچی خیلی زود جا افتاد: به به و خیلی ممنون که هر دو را با لحنی موکد و با حرکت خاص دست بیان می کرد. هنوز هم در جامعه این نوع بیان شنیده می شود. «من اشتباهی بودم» دیگر تیکه کلامی بود که خیلی زود جایش را در جامعه پیدا کرد.

رضا مارمولک| فیلم مارمولک

پرویز پرستویی در نقش مجرمی که لباس روحانیت به تن می کند، چنان دقیق است که همه اجزای صورتش به خدمت نقش درآمده. او بدون آن که گرفتار اغراق شود، مخاطب را می خنداند و با خود همراه می کند. از آن سو یکی از عوامل ماندگاری شخصیت رضا مارمولک دیالوگ های است. دیالوگ های فیلم همچنان کاربرد دارد و می توان آن را با حالت بیان شخصیت او تصور کرد :‌ «عزیز دل بردار…. » ، « به عدد آدم ها راه هست برای رسیدن به خدا» ، « عجب لباسی است این؛‌دست و پای آدم رو می بنده» ، « فی الواقع خداوند اند لطافت، اند بخشش، اند بی خیال شدن ، اند چشم پوشی و اند رافات است»

داود |پاورچین

داود (جواد رضویان) در ظاهر یک جوان شهرستانی ساده بود که به خاطر وضعیت نامناسب مالی به تهران آمده بود و دنبال کار می گشت اما در واقعیت یکی از پیچیده ترین شخصیت های «پاورچین» را داشت. او برای رسیدن به منافعش از هیچ کاری فروگذار نمی کرد. همه را دور می زد. دروغ می گفت. زیرآب می زد و … اما دست آخر به خاطر موفقیت اش در مظلوم نمایی، کسی او را مقصر نمی دانست.مهمترین ویژگی داود، تکیه کلام ها و صحبت با لهجه برره ای بود. در واقع بعد از آمدن داود بود که فرهنگی به نام برره در «پاورچین» شکل گرفت. از جمله تیکه کلام هایش این ها بودند:من چیکاره بیدم، منی ببر، نفس من بیده.

خانم‌ شیرزاد| ساختمان پزشکان

شقایق دهقان در نقش خانم شیرزاد عنوان یکی از بهترین کاراکترهای کمدی را یدک می کشد. در تعریف کلی می شود خانم شیرزاد را یک منشی خنگ و اعصاب خرد معرفی کرد. منشی که بهره هوشی به شدت پایینی داشت و کوچکترین مسایٔل را هم متوجه نمی شد.

حماقت ها، سوال های ساده انگارانه، علاقه شدید به ازدواج و توهم اینکه همه دل شان می خواهد به او پیشنهاد ازدواج دهند و به طور کلی شیوه صحبت کردن و حرکات دست و سر و خلاصه تکیه کلام های جالب اش باعث شد تا بعد از مدت ها بتواند به عنوان یک بازیگر زن، مهر موفقیت یک سریال را به پیشانی بزند. شاخص ترین تکیه کلام او این بود:« واقعا؟»
.

خانم دارابی| ورود آقایان ممنوع


یکی از شخصیت های جذابی که قاسمخانی خلق کرد؛‌خانم دارابی با بازی ویشکا آسایش است. دارابی مدیریت مدرسه دخترانه را برعهده دارد و اجازه نمی دهد هیچ مردی به مدرسه اش وارد شود. حضور رضا عطاران به عنوان معلم شیمی معادلات را به هم می ریزد. شخصیت خانم دارابی تا پیش از این اتفاق ، بین دانش آموزان محبوب نبود و حالا بهانه دست آن ها برای انتقام قرار گرفته. این موقعیت را آسایش در بازی اش به خوبی منتقل کرده و نام یکی از شخصیت های جذاب فیلم های کمدی را در کارنامه اش ثبت کرده. دیالوگ ها، نوع عاشق شدن، رفتار با مردان و … از شخصیت خانم دارابی یک کاراکتر خاص و بیادماندنی ساخته. آسایش برای این نقش سیمرغ گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.