رسانه خبری این تیتر

معرفی بهترین کتاب‌های کمک درسی اول دبستان

همان‌طور که می‌دانید اول دبستان مهم‌ترین پایه برای دانش‌آموزان است. برخی از والدین نگران این هستند که پایه فرزاندشان ضعیف باشد.

به گزارش اینتیتر، ما پیشنهاد می‌کنیم از کتاب کمک درسی اول در کنار کتاب‌های اصلی استفاده کنید تا پایه دانش‌آموز قوی‌تر شود. در این مقاله برای ۳ درس مهم پایه اول ابتدایی یعنی ریاضی علوم و فارسی بهترین کتاب‌های کمک درسی را معرفی می‌کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتها همراه ما باشید.

بهترین کتاب های کمک درسی اول ابتدایی

درس ریاضی، علوم و فارسی از جمله درس‌های مهم و سخت برای اول ابتدایی است. بهترین کتاب‌ های کمک درسی اول برای این درس‌ها به شرح زیر است:

کتاب کمک درسی ریاضی اول دبستان

درس ریاضی سخت‌ترین درس پایه اول است که بیشتر دانش‌آموزان با آن چالش دارند. انتشارات‌های بسیاری از جمله گاج، خیلی سبز، مبتکران، پویش و … برای درس ریاضی اول دبستان کتاب کمک درسی ارائه داده‌اند. ما در این قسمت دو کتاب خیلی سبز و گاج را بررسی می‌کنیم.

کتاب کمک درسی ریاضی اول خیلی سبز

به جرات می‌توان گفت خیلی سبز یکی از بهترین کتاب‌های ریاضی اول دبستان را ارائه داده است. با خواندن این کتاب مهارت حل مسئله دانش‌ آموزان تقویت می‌شود. این کتاب دارای ۱۹۶ صفحه است که از ۲۵ تم یا الگو تشکیل شده است. این کتاب به کمک الگوها و تم‌های خود به صورت پایه‌ای مفاهیم را به دانش آموزان می‌آموزد. کتاب ریاضی اول خیلی سبز سطح بالایی ندارد و سطح متوسط و رو به پایینی دارد. برای شروع مناسب‌ترین کتاب است.

کتاب کمک درسی ریاضی اول مامان باباها خیلی سبز

ما بارها شنیده‌ایم که بسیاری از والدین گفته‌اند ما نمی‌دانیم مباحث کتاب ریاضی را چگونه به فرزندانمان آموزش دهیم. خیلی سبز به نیاز شما پاسخ داده است. کتاب مامان باباها خیلی سبز برای والدین دانش آموز تالیف شده است. این کتاب به والدین آموزش می‌دهد که هر صفحه از کتاب درسی چه هدفی دارد و چطور باید اون صفحات را با فرزندشان کار کنند.

کتاب‌های کمک درسی

کتاب کار ریاضی اول شاهکار کلاغ سپید گاج

کتاب شاهکار کلاغ سپید گاج نیز دارای رویکردی شبیه به گاج است و سطحی متوسط رو به پایین دارد. این کتاب در ۲۰۰ صفحه تالیف شده است‌. از خوبی‌های این کتاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

تمرینات از ساده به سخت چیده شده است.

دارای توضیحاتی برای راهنمایی والدین است.

 آزمون‌هایی دارد که دانش آموز با حل آن‌ها می‌تواند خود را محک بزند.

کتاب کمکی ریاضی اول کارپوچینو گاج

در این کتاب از تصاویر بسیاری برای فهم بهتر دانش آموز و تقویت حل مسئله در دانش آموزان استفاده شده است. می‌توان گفت این کتاب نسبت به کتاب‌هایی که در بالا معرفی کردیم سطح بالاتری دارد. این کتاب در ۱۹۲ صفحه تالیف شده است. از جمله خوبی‌های این کتاب این است که بعد از هر ۵ درس دارای یک آزمون مروری است.

کتاب های کمک درسی علوم اول ابتدایی

بعد از درس ریاضی درس مهم و سخت علوم است که دانش آموزان برای این درس نیاز به کتاب کمک درسی دارند. در ادامه دو کتاب خیلی سبز و گاج علوم را معرفی می‌کنیم.

کتاب کمک درسی علوم اول خیلی سبز

در این کتاب برای فهم بهتر دانش‌آموز از عکس‌ها و پرسش‌های بسیاری استفاده شده است. کتاب خیلی سبز علوم دارای ۱۲۶ صفحه است و می‌توان گفت یکی از بهترین کتاب‌های کمک درسی اول ابتدایی می‌باشد.

کتاب کار علوم اول، کارپوچینو گاج

کتاب کارپوچینو گاج دومین کتابی است که برای پایه اول از جمله بهترین‌ها می‌باشد. این کتاب دارای ۱۰۴ صفحه می‌باشد. از آنجایی که این کتاب دارای طراحی زیبا و رنگ‌های جذاب است دانش‌آموزان به راحتی جذب این کتاب می‌شوند. این کتاب رویکردی شبیه به کتاب خیلی سبز دارد و برای همه دانش آموزان کلاس اول در هر سطحی مناسب است.

بهترین کتاب های کمک درسی فارسی اول

درس فارسی از جمله درس‌هایی است که برای پایه اول بسیار مهم است و برای بسیاری از دانش آموزان سخت است. در این قسمت ۲ کتاب کمک درسی فارسی را به شما معرفی می‌کنیم.

کتاب کمک درسی فارسی اول خیلی سبز

در این کتاب مهارت زبان آموزی اولویت آموزش است. با خواندن این کتاب دانش آموز به خوبی ۴ مهارت دیداری، شنیداری، نوشتاری و سخنوری را به خوبی یاد می‌گیرد‌. این کتاب دارای ۲۰۰ صفحه می‌باشد.

کتاب کار فارسی اول کارپوچینو گاج

هدف این کتاب نیز مانند کتاب خیلی سبز است. این کتاب در ۱۷۲ صفحه تالیف شده است. این کتاب دارای تمرین‌های مختلف و زیادی از جملخ ساخت جمله، وصل کردن شکل، رنگ کردن، خواندن و نوشتن است. این تنوع تمرین‌ها باعث شده دانش آموزان از خواندن این کتاب خسته نشوند.

کتاب جامع اول دبستان

شما می‌توانید به جای تهیه کتاب جداگانه برای هر درس از کتاب‌های جامع نیز استفاده کنید.

کتاب جامع شاهکار کلاغ سپید

کتاب جامع شاهکار کلاغ سپید در دو جلد تالیف شده است که همه دروس اول دبستان را دربردارد و برای کسب نمره عالی در پایه اول ابتدایی بسیار مناسب است. جلد اول این کتاب شامل درس ریاضی و قرآن است و جلد دوم آن شامل علوم و فارسی می‌باشد.

کتاب جامع اول EQ گاج

یکی دیگر از کتاب‌های کار جامع اول کتاب EQ کاج است. این کتاب شامل ۴ درس ریاضی، علوم، فارسی و املا می‌باشد. لازم به ذکر است که این کتاب دارای سطح بالایی است و برای دانش آموزان قوی مناسب‌تر است. این کتاب برای درس علوم دارای پاسخنامه تشریحی است و همچنین برای دانش‌آموز و والدین راهنما دارد.

کتاب‌های کمک درسی

کلام آخر

اگر شما هم از آن دسته والدین هستید که بسیار نگران آینده درسی فرزندتان هستید و می‌خواهید فرزندتان از پایه قوی باشد حتماً به فکر تهیه کتاب کمک درسی اول هستید. ۳ درس ریاضی، علوم و فارسی از جمله درس‌هایی هستند که از اهمیت بسیاری برخوردار هستند. ما در این مقاله بهترین کتاب های کمک درسی اول برای این درس را به شما معرفی کردیم. امیدواریم مطالب این بخش برای شما مفید بوده باشد و به شما در انتخاب کتاب مورد نظرتان کمک کرده باشیم. راستی شما کدام کتاب کمک آموزشی اول دبستان را پیشنهاد می‌کنید؟ نظر خود را در قسمت ثبت نظر برای ما بنویسید.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.