رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

تاکتیک مدرن تاوان هم دارد | گل‌محمدی روشش را تغییر نمی‌دهد!

مدل بازی پرسپولیس طوری است که بیرانوند نقش پررنگی در بازیسازی دارد.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، پرسپولیس قبل از سفر به دوحه در یک بازی دوستانه به مصاف نساجی رفت و با یک گل شکست خورد. تک گل این بازی را فرشید اسماعیلی به زیبایی و تیزهوشی وارد دروازه بیرانوند کرد. بیرانوند از دروازه بیرون آمد و پاس بد او لو رفت تا ستاره سابق استقلال با یک ضربه چیپ عالی به پرسپولیس گل بزند. بعد از این گل هواداران پرسپولیس از بیرانوند انتقاد کردند. آن‌ها نگران این هستند که در بازی‌های حساس این اشتباه تکرار شود.

مشابه اشتباهی که در بازی با ذوب آهن اتفاق افتاد و پرسپولیس روی اشتباه بیرانوند و گل به خودی رفیعی از حریف گل خورد. مدل بازی پرسپولیس طوری است که بیرانوند نقش پررنگی در بازیسازی دارد و بارها در طول بازی مجبور می‌شود از دروازه خارج شود و کار بازیسازی را انجام دهد. کاری که در فوتبال روز دنیا تقریبا اکثر گلرها انجام می‌دهند و بازی مدرن ایجاب می‌کند گلر ضمن داشتن بازی با پای قوی و تسلط روی توپ، بازیسازی را از عقب زمین انجام دهد.

به هرحال تاکتیک مدرن ریسک بالایی دارد ولی با وجود داشتن ریسک زیاد، نمی‌شود از آن چشم پوشی کرد. بیرانوند هرچند چندبار طی دو فصل اخیر اشتباه کرده ولی بارها به پرسپولیس در بازیسازی و خارج شدن از پرس حریفان کمک کرده است.

او حتی چند بار پاس‌هایی داده که منجر به گل شده و نمی‌شود نقش او را در بازیسازی کمرنگ جلوه داد. یحیی گل محمدی هم اصرار زیادی به انجام این روش بازی دارد و با وجود اشتباه بیرانوند در بازی دوستانه مقابل نساجی، تحت هیچ شرایطی حاضر نیست روش بازی اش را عوض کند. او بارها به بیرانوند برای بازیسازی تاکید کرده و از گلر تیمش می‌خواهد بازیسازی را از عقب زمین انجام دهد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.