تسلا ۷۵ درصد از بیت کوین‌های خود را فروخته است

گزارش مالی فصل دوم ۲۰۲۲‌ تسلا نشان می‌دهد این شرکت در شرایط تورم و رکود اقتصادی، ۷۵ درصد از بیت کوین‌های خود را به ارزش ۹۳۶ میلیون دلار فروخته است. مدیران این شرکت در نامه‌ای به سرمایه‌گذاران، چنین موضوعی را مطرح کرده‌‌اند.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، تسلا در گزارش خود همچنین اعلام کرد که ارزش «دارایی‌های دیجیتال» باقی‌مانده‌اش ۲۱۸ میلیون دلار است که در سه‌ماهه گذشته این میزان حدود ۱.۲ میلیارد دلار گزارش شده بود.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا در جلسه خود با سرمایه‌گذاران درباره فروش ارزهای دیجیتال گفت که «نباید آن را به عنوان حکمی در مورد بیت کوین تلقی کرد». او در ادامه توضیح داد که غول خودروسازی به این دلیل بیت کوین خود را فروخته است که «نگران نقدینگی کلی شرکت به دلیل تعطیلی کرونا در چین بوده» و اساسا تسلا به پول نقد نیاز داشته است. ماسک همچنین گفت: «ما هیچ یک از دوج‌کوین‌های خود را نفروخته‌ایم.»

در گزارش مالی تسلا همچنین توضیح داده شده که این شرکت در سه ماهه دوم سال، ۲.۲۶ میلیارد دلار سود به دست آورده که حدود ۳۱ درصد نسبت به سه ماهه قبل با سود ۳.۳ میلیارد دلاری کاهش پیدا کرده است. همچنین درآمد کلی شرکت در این دوره، ۱۶.۹ میلیارد دلار بوده که این میزان نیز، نسبت به سه ماهه اول سال (۱۸.۷ میلیارد دلار) کاهش یافته است.

با این حال، عملکرد شرکت خودروسازی ایلان ماسک نسبت به سال گذشته بهتر بوده است. تسلا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ حدود ۱۱.۹ میلیارد دلار درآمد کسب کرده بود و ۱.۱ میلیارد دلار سود کرده بود. از عوامل متعددی مانند تحویل خودروهای بیشتر نسبت به سال گذشته و بهبود میانگین قیمت فروش آن‌ها، به عنوان دلایل رشد این شرکت یاد شده است.

اکنون دیگران میخوانند

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.