تشریخ آخرین اقدامات وزارت کشور جهت برگزاری مراسم اربعین

وزیر کشور آخرین اقدامات این وزارتخانه و هماهنگی های لازم جهت برگزاری مراسم اربعین را تشریح کرد.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایسنا، احمد وحیدی پس از برگزاری نود و سومین جلسه ستاد مرکزی اربعین در جمع خبرنگاران اظهار داشت : امروز جلسه ستاد مرکزی اربعین با حضور وزارت خانه های مختلف، نهادهای انقلاب اسلامی و نیروهای مسلح و… برگزار و موضوعات مربوط به سفر اربعین در این جلسه پی گیری شد.

وی تصریح کرد: موضوعاتی که با حضور استانداران استان های مرزی دنبال کردیم این بود که ساماندهی پایانه ها و جاده ها در دستور کار قرار داشته باشد، همچنین پیش‌بینی های لازم برای موضوع آب، برق و سرویس های خدماتی و… باید در مرز وجود داشته باشد. احیانا آن‌هایی که برای سال‌های قبل بوده باید توسعه یافته و تکمیل شده باشد.

وحیدی ادامه داد: موضوعات حمل و نقل جاده‌ای نیز مورد بررسی قرار گرفت تا زایرین با کیفیت به مرزها رسانده شود، همچنین رعایت مسائل بهداشتی و رساندن کالاهای اساسی در مرزها نیز مورد توجه قرار گرفت.

وزیر کشور همچنین بیان کرد :سایر فعالیت هایی که برای آسایش و رفاه عزیزان در حوزه های مختلف اعم از حمل و نقل و اسکان موقت در مرزها و داخل مرزها باید فراهم باشد در این جلسه بحث شد، ضمن این که آمادگی های لازم در داخل عراق هم از دیگر. موضوعات این جلسه بود و مسائلی که لازم است گفت‌وگوهایی با طرف عراقی وجود داشته بحث شد.

وی اظهار داشت: در مجموع کارهای خوبی توسط همه دستگاه‌ها و استانداران صورت گرفته است و موضوعاتی دیگری نیز وجود دارد که باید در دستور کار باشد تا خدمت‌رسانی مناسب به زایرین انجام شود.

وحیدی درباره جلسه با استاندار کربلا نیز گفت: یکی از کارها جلسه با استانداران مرزی و همچنین استانداران نجف و کربلا است، چون بیشتر زائرین آن‌جا حضور دارند، البته در سفری که معاون امنیتی وزیر کشور داشته مذاکراتی با استانداران انجام شده تا این مساله و جلسات تداوم داشته باشد.

وی در پایان گفت : با استانداران مرزی تماس‌ها و جلسات برقرار خواهد تا آن ها آمادگی های لازم رادر مرزهای خودشان پیش بینی‌ کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.