رسانه خبری این تیتر

تفاوت اقامت در هتل و ویلا

اگر قصد مسافرت به یکی از کشورهای خارجی را داشته باشید، شاید تنها گزینه برای اقامت مسافران هتل باشد. در حالی که اگر قصد سفر به یکی از شهرهای داخلی ایران را داشته باشید، گزینه های مختلفی برای اقامت در اختیار شما قرار دارد.

به گزارش اینتیتر، هتل ها یکی از گزینه هایی هستند که شما با رزرو هتل جاباما به راحتی در آن مستقر می شوید و می توانید امکانات رفاهی بیشتری در اختیار داشته باشید. در حالی که ویلا یکی دیگر از گزینه هایی است که امکانات دیگری در اختیار شما قرار می دهد. سوال مهمی که برای کاربران پیش می آید، این است که کدام یک گزینه بهتری برای شما است؟ در این مقاله به بررسی کامل آن می پردازیم.

ویلا یا هتل؛ کدام بهتر است؟

اولین چیزی که هنگام سفر باید به فکر آن باشید، محل اقامت است. اگر محل اقامت خود را به درستی انتخاب کرده باشید، دیگر نیازی به نگرانی نیست. هر تعداد روزی که در سفر باشید، با اقامت یک محل مناسب می توانید سفری جذاب برای خودتان رقم بزنید. اما برای انتخاب ویلا یا هتل، ابتدا بهتر است با تفاوت های اقامت در آن ها آشنا شوید. ممکن است برای برخی افراد هتل مناسب باشد و برای برخی دیگر ویلا؛ اما برای شما کدام یک مناسب تر است؟ در این بخش به بررسی ۷ تفاوت اصلی میان رزرو هتل و ویلا می پردازیم تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید:

ظرفیت هتل و ویلا

اولین تفاوتی که بین هتل و ویلا وجود دارد، این است که ظرفیت هتل نسبت به ویلا محدودتر است. در واقع هنگامی که شما بخواهید هتل رزرو کنید، باید تعداد نفرات خود را مشخص کنید. اگر تعداد شما خیلی زیاد باشد، نمی توانید یک اتاق بگیرید و نیاز به چندین اتاق از هتل دارید. در حالی که اگر ویلا رزرو کنید، دیگر تفاوتی ندارد که شما چند نفر هستید. حتی اگر ۱۰ نفر هم باشید، تنها نیاز به اجاره یک ویلا خواهید داشت. تنها چیزی که نیاز دارید، این است که لوازم خواب به تعداد کافی در آن ویلا داشته باشید یا این که با خودتان هنگام سفر حمل کنید.

بنابراین اگر می خواهید با تعداد بالا سفر کنید، ویلا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. البته این مسئله که ویلا چقدر ظرفیت دارد هم کاملاً با نوع ویلای آن بستگی دارد. ممکن است ویلای کوچک نیاز داشته باشید یا این که یک ویلای بزرگ بخواهید. پس هنگام رزرو ویلا یا هتل باید تعداد نفرات مشخص باشد تا با مشکل خاصی روبرو نشوید.

امکانات داخلی اتاق

یکی دیگر از مسائلی که باعث تفاوت ویلا و هتل می شود، امکانات داخلی اتاق است. در اتاق هتل معمولاً امکانات اولیه در اختیار شما قرار دارد؛ به عنوان مثال تلویزیون، تخت خواب، حمام و سرویس های بهداشتی از نیازهای اولیه شما است که در هتل در اختیار شما است. در اکثر هتل ها معمولاً امکاناتی نظیر اجاق گاز وجود ندارد و غذا را باید از بیرون یا رستوران هتل تهیه کنید. در حالی که در ویلا امکانات پخت و پز هم در اختیار شما قرار می گیرد و اگر بخواهید خودتان آشپزی کنید، دیگر مشکلی وجود ندارد. بسیاری از امکانات هتل نسبت به ویلا محدودتر هستند و اگر می خواهید خودتان کارهای خودتان را انجام دهید، پیشنهاد می کنیم ویلا اجاره کنید.

خدمات ارائه شده

یکی دیگر از مهم ترین تفاوت های ویلا و هتل خدمات ارائه شده است! در ویلا معمولاً خدماتی ارائه نمی شود و همه کارها را باید خودتان انجام دهید. مثلاً اگر بخواهید از بیرون غذا تهیه کنید، باید از رستوران بگیرید. در حالی که خدمات ارائه شده در هتل ها بیشتر است و اگر بخواهید در همان هتل غذا تهیه کنید، کافی است از طریق خط داخلی تماس بگیرید. در برخی هتل ها امکانات دیگری نظیر لابی، کافی شاپ و… وجود دارد که شما را از تماس با بیرون برای تهیه این موارد بی نیاز می کند. در حالی که در ویلا از این موارد خبری نیست و باید از بیرون تهیه کنید.

تفاوت اقامت در هتل و ویلا

وجود صندوق امانات در هتل

یکی از مسائلی که در هتل ها وجود دارد، امنیت بالای آن است. در واقع همه چیز ایمن است و می توانید با خیالی آسوده اتاق را ترک کنید. حتی برای وسایل گران قیمت شما صندوق امانات در نظر گرفته شده است. کافی است وسایل مهم خود را به صندوق امانات بسپارید تا موقع ترک هتل، بتوانید آن ها را پس بگیرید. در این صورت هیچ مشکلی برای شما وجود ندارد و دیگر جای نگرانی برای چنین وسایلی نیست. در حالی که ویلا ممکن است امن نباشد و چیزی به نام صندوق امانات در آن وجود ندارد. البته برای مسافرانی که وسایل گران قیمت با خود حمل نمی کنند، این مسئله مشکلی نخواهد داشت.

اختصاصی بودن امکانات ویلا

یکی دیگر از مسائلی جزء مزایای ویلا محسوب می شود، اختصاصی بودن خدمات است. به عنوان مثال پارکینگ هتل تماماً مختص به شما است و فرد دیگری از آن استفاده نمی کند. موارد دیگری نظیر اتاق ها، وسایل داخلی ویلا و… هم همگی اختصاصی هستند و تا زمانی که در ویلا حضور دارید، هیچ فرد دیگری از آن استفاده نمی کند. در حالی که بسیاری از خدمات هتل ها اشتراکی هستند؛ از پارکینگ گرفته تا رستوران داخلی آن. بنابراین اگر برای شما مهم است که خدمات در اختیار قرار گرفته اختصاصی باشند، ویلا گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود.

امکان رزرو ویلای استخردار

اگر به فکر این هستید که محل اقامت شما استخر داشته باشد، باید به فکر رزرو ویلا باشید. با اجاره ویلا می توانید استخر هم در اختیار داشته باشید؛ البته منظور ما ویلاهای استخردار است. در حالی که در هتل ها، معمولاً تعداد کمی از آن ها استخر دارند که آن هم به صورت اشتراکی است. بنابراین اگر بخواهید به صورت خانوادگی از استخر استفاده کنید، در هتل ها چنین امکانی وجود ندارد! چرا که افراد دیگری هم در آن حضور دارند و باید در سانس مختص به خود مراجعه کنید. در حالی که با اجاره ویلای استخردار می توانید به صورت هم زمان و خانوادگی از استخر استفاده کرده و جذابیت سفر خود را دو چندان کنید.

تفاوت اقامت در هتل و ویلا

هزینه اجاره اقامتگاه

آخرین تفاوتی که میان هتل و ویلا وجود دارد، هزینه آن است. معمولاً هزینه اجاره ویلا بیشتر از هتل است اما در صورتی که تعداد شما کم باشد. ممکن است تعداد مسافران شما زیاد باشند که در این صورت اگر بخواهید هتل بگیرید، باید چند اتاق رزرو کنید. در این صورت هزینه شما بسیار بیشتر از ویلا می شود. اما اگر تعداد شما کم باشد، ممکن است هتل به صرفه تر باشد. بنابراین این مسئله که کدام یک به صرفه تر است، کاملاً بستگی به این موضوع دارد که تعداد شما چند نفر است. گاهی اوقات هم ممکن است تعداد شما کم باشد، اما بخواهید با اجاره ویلا کار خودتان را راحت تر و لذت بیشتری از سفر را تجربه کنید.

این مسئله که ویلا اجاره کنید یا هتل، کاملاً بستگی به مواردی دارد که در بالا بررسی کردیم. با این حال ممکن است شما در هتل راحت تر باشید یا ویلا. پس این مسئله که کدام را اجاره کنید، به سلیقه شما هم بستگی دارد. می توانید پیش از سفر و اجاره هتل یا ویلا، از طریق بخش مهمان تجربه شو سایت جاباما تجربه کاربران دیگر در مورد اقامتگاه های مختلف را بررسی کنید تا بتوانید گزینه بهتری را انتخاب کنید.

اینجا 250*970
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.