رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

تلگرام در عراق رفع فیلتر می‌شود

وزارت ارتباطات عراق از رفع فیلتر تلگرام در این کشور خبر داد و اعلام کرد که این تصمیم به این خاطر اتخاذ شده است که شرکت تلگرام به درخواست‌های همکاری نهادهای امنیتی عراق پاسخ مثبت داده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، وزارت ارتباطات عراق اعلام کرد که ممنوعیت اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام را که در اوایل هفته جاری اعمال شده بود، به دلیل نگرانی‌های امنیتی و درز اطلاعات نهادهای رسمی دولتی و شهروندان لغو می‌کند.

این برنامه به طور گسترده در عراق برای پیام رسانی و همچنین به عنوان منبع اخبار و به اشتراک گذاری محتوا استفاده می شود.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تصمیم برای لغو این ممنوعیت پس از آن اتخاذ شد که “شرکت مالک این پلتفرم به درخواست مقامات امنیتی عراق پاسخ داد، مقامات امنیتی عراق از این شرکت خواسته بودند تا نهادهایی را که از اطلاعات شهروندان سوءاستفاده می‌کنند را فاش کند.”

شرکت تلگرام همچنین “آمادگی کامل خود را برای برقراری ارتباط با مقامات مربوطه این کشور” اعلام کرد.

یک منبع دولتی عراق امروز در گفت وگو با پایگاه خبری شفق نیوز، اظهار کرد که مسئولان تلگرام پس از مسدود شدن این پیام رسان خارجی در عراق رایزنی و همکاری خود را با مقامات ذیربط عراقی در خصوص نشت اطلاعات شهروندان این کشور و امنیت داده‌ها آغاز کرده‌اند.

هفته گذشته این وزارتخانه اعلام کرد که این شرکت به درخواست خود برای بستن پلتفرم هایی که اطلاعات نهادهای رسمی دولتی و داده های شخصی شهروندان را افشا می کند، پاسخ نداد.

وزارت ارتباطات عراق با صدور بیانیه‌ای عنوان کرد:

بر اساس بخشنامه نخست وزیر محترم از فردا (یکشنبه) ممنوعیت پیام رسان تلگرام در عراق لغو می شود.

در این زمینه وزارت ارتباطات عراق بار دیگر تاکید می‌کند که در برابر آزادی بیان نمی‌ایستد بلکه بر اهمیت تعهد شرکت‌های صاحب پلتفرم های شبکه های اجتماعی نسبت به احترام به قوانین کشور و امنیت داده‌های کاربران تاکید دارد.

موسسات دولتی ذیربط بارها از شرکت مرتبط با مدیریت برنامه فوق الذکر درخواست کرده‌ بودند تا در بستن سکوهایی که باعث نشت داده‌های نهادهای رسمی دولتی و اطلاعات شخصی شهروندان می‌شود و تهدیدی برای امنیت ملی عراق و سلامت جامعه است، همکاری کند، اما این شرکت به هیچ یک از این درخواست‌ها پاسخ نداده بود.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.