توافق در صورت واقع بینی آمریکایی دست یافتنی است

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در گفت وگوی تلفنی با همتای نیجریه‌ای خود با تاکید بر اراده ایران برای رسیدن به یک توافق قوی و پایدار، تصریح کرد: توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با جفری اونیاما همتای نیجریه‌ای خود درخصوص آخرین وضعیت مناسبات دوجانبه ایران و نیجریه و نیز تحولات بین المللی به تبادل نظر پرداخت.

وزیر امور خارجه کشورمان نیم قرن سابقه تاریخی مناسبات دو کشور را سرمایه‌ای بزرگ و محکم برای توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی ایران و نیجریه بر مبنای منافع مشترک دانست.

امیرعبداللهیان برگزاری ششمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور را موفق ارزیابی کرده و اجرایی شدن اسناد به امضا رسیده در این نشست را مهم قلمداد کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در بخش دیگری از این گفت وگو با اشاره به آخرین وضعیت مذاکرات برای لغو تحریم‌ها، بر پایبندی کشورمان به تداوم گفت وگوها با طرف‌های مقابل و اراده کشورمان برای رسیدن به یک توافق قوی و پایدار تاکید کرد.

امیرعبداللهیان با ابراز امیدواری نسبت به اینکه آژانس وظیفه خود را در قالب فنی و به دور از سیاسی کاری دنبال کند تصریح کرد، توافق در صورت واقع بینی طرف آمریکایی دست یافتنی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.