رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

توضیحات ایران‌خودرو درباره دلیل باز نشدن ایربگ تارا

ایران‌خودرو در پی انتشار تصویری در فضای مجازی مبنی بر تصادف خودروی تارا و باز نشدن کیسه هوا اعلام کرد، سیستم کیسه هوای جلوی خودرو صرفا برای کاهش صدمات وارده به سرنشینان بوده و در تصادفاتی که ریسک برخورد سرنشینان به جلوی خودرو وجود ندارد، نیازی به عملکرد کیسه‌های هوا نیست.

به گزارش اینتیتر به نقل از بازار، ایران‌خودرو اعلام کرد: طراحی سیستم ایربگ خودروها به گونه‌ای است که تمامی اطلاعات تصادفات شدید از جلو در واحد کنترل الکترونیکی کیسه هوای خودرو ثبت و قابل بازخوانی و تحلیل بوده و این که ضرورتی به بازشدن کیسه‌های هوا در تصادف بوده است یا خیر، قابل استخراج است.

عملکرد ایربگ به صورت مجزا برای هر تصادف باید بررسی شود و ذکر این مطلب که در هر تصادف کوچکی، ایربگ باید باز شود موضوعی کاملا غیرکارشناسی است.

سیستم کیسه هوا جلوی خودرو، صرفا برای کاهش صدمات وارده به سرنشینان بوده و بدیهی است در تصادفاتی که ریسک برخورد سرنشینان به جلوی خودرو وجود ندارد، نیازی به عملکرد کیسه‌های هوا نیست که خود می‌تواند منجر به صدمات جانبی دیگر و ایجاد هزینه‌های گزاف شود.

اما براساس آنچه در فیلم مشاهده می‌شود سپر و گلگیر جلوی خودروی تارا صدمه دیده است و ضربه نیز به گوشه سپر سمت راننده وارد شده است که در این حالت با توجه به سوابق قبلی نیازی به عملکرد ایربگ نیست.

اظهارنظر دقیق کارشناسی با توجه به توضیحات مذکور پس از آنالیز و بررسی نحوه تصادف امکان‌پذیر است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.