رسانه خبری این تیتر

تیک تاک موزیک احتمالا در راه است

تیک تاک ظاهرا در حال کار روی یک سرویس استریم موسیقی جدید است که می‌تواند رقیب اسپاتیفای و اپل شود.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، با توجه به اینکه آهنگ‌ها نقش بزرگی در شبکه اجتماعی تیک تاک دارند، چندان غافل‌گیرکننده نخواهد بود اگر این شرکت سرویس استریم موسیقی مخصوص خودش را بسازد. حالا بر اساس جدیدترین شواهد به نظر می‌رسد که بایت‌دنس در حال کار روی چنین سرویسی است و احتمالا رقیبی خطرناک برای اسپاتیفای و اپل موزیک معرفی خواهد کرد.

بایت‌دنس، شرکت مالک تیک تاک اخیرا در ماه مه درخواست ثبت نشان تجاری جدیدی را برای TikTok Music در آمریکا ثبت کرده است. بر اساس اطلاعات این درخواست، سرویس آن‌ها به کاربران امکان خرید، پخش، اشتراک‌گذاری و دانلود آهنگ‌ها را می‌دهد. این سرویس همچنین قابلیت ساخت، اشتراک‌گذاری و توصیه پلی‌لیست‌ها، ثبت نظر روی آهنگ‌ها و پخش زنده‌های صوتی و ویدیویی را فراهم می‌کند. بایت‌دنس قبلا هم در ماه نوامبر همین نشان تجاری را در استرالیا ثبت کرده بود.

بایت‌دنس در زمینه سرویس‌های استریم موسیقی بی‌تجربه نیست. این شرکت در سال ۲۰۲۰ اپلیکیشن استریم موسیقی Resso را در هند، برزیل و اندونزی راه‌اندازی کرد. Resso برخی از همان قابلیت‌هایی را دارد که در درخواست نشان تجاری «تیک تاک موزیک» ثبت شده است.

بایت‌دنس حتی از تیک تاک برای جذب کاربران به سمت پلتفرم Resso استفاده می‌کند. این شرکت ظاهرا در برزیل دکمه‌ای را در اختیار کاربران تیک تاک قرار می‌دهد که آن‌ها را به سرویس Resso هدایت می‌کند تا بتوانند نسخه کامل آهنگ‌ها را گوش کنند.

سرویس Resso تا ماه نوامبر ۲۰۲۱ بیش از ۴۰ میلیون کاربر فعال ماهانه در هند، برزیل و اندونزی داشت. با این حال، چند وقت پیش در گزارشی اعلام شد که تعداد کاربران این سرویس در هند در حد فاصل ماه ژانویه ۲۰۲۱ تا ژانویه ۲۰۲۲ حدود ۳۰۰ درصد رشد کرده است.

فعلا مشخص نیست که تیک تاک موزیک بر اساس Resso ساخته می‌شود یا نه. همان طور که شبکه اجتماعی تیک تاک تاثیر بزرگی بر نحوه عملکرد شبکه‌های اجتماعی داشت، سرویس استریم موسیقی آن‌ها هم می‌تواند این صنعت را متحول کند. با این حال، باید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.