رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

جزییات جدید تعرفه طرح ترافیک چیست؟ | نرخ ثابت از تعرفه طرح ترافیک حذف شد

جزییات جدید تعرفه طرح ترافیک که به تازگی تغییر کرده است را در این مطلب بخوانید.

اینتیتر – آوا سپهر؛ براساس اظهارات مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران قرار است شیوه تعرفه های طرح ترافیک تغییر کند و مانند گذشته به صورت ثابت نباشد.

مجتبی شفیعی، مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران در گفتگویی با خبرگزاری ایسنا اعلام کرده است که طرح ترافیک فعلی نسبت به طرح ترافیک قدیمی یک گام به جلو رفته بگونه ای که از حالت صفر و یک به شرایطی تغییر کرده که بر اساس آن شهروندان برای تردد باید وجهی پرداخت کرده و مبلغ پرداختی نیز به پارامترهایی همچون زمان اوج و غیر اوج ترافیک و معاینه فنی خودروها وابسته است.

گفتنی است که این طرح هنوز اجرایی نشده و تنها در شورای ترافیک به تصویب رسیده است. این طرح قرار است در نیمه دوم سال به صورت آزمایشی اجرا شود و در صورت تایید از سال بعد به صورت عمومی به اجرا درآید.

جزییات طرح ترافیک جدید از زبان مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران

طرح جدید بدین صورت است که میزان عوارض خودروها بر اساس طول و مدت سفر، سطح شلوغی معابر و سطح آلودگی هوا و نوع معاینه فنی و آلایندگی خودرو مشخص می‌شود، یعنی هر چقدر مدت و پیمایش بیشتری در محدوده طرح ترافیک داشته باشند باید عوارض بیشتری پرداخت کنند و دقت داشته باشید که برخی خودروها در محدوده طرح ترافیک فقط یک سفر دارند و رانندگان خودروی خود را پارک می‌کنند و ترددی ندارند و این نوع خودرو نباید به اندازه خودرویی که به صورت مدام در محدوده طرح ترافیک تردد می کند، عوارض پرداخت کند.

در روش جدید با توجه به اینکه ابزارهای جدیدی در اختیار داریم می توانیم این مسئله که خودرو از چه مسیری استفاده می‌کند را به فرد ارائه کنیم و پیشرفته ترین تئوری است که در دنیا برای کنترل محدوده ترافیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

نرخ عوارض برای شهروند عادی که مدام در حال تردد نباشد قطعا کمتر از وضعیت موجود است، چراکه عموم شهروندان چندان ترددی در محدوده طرح ندارند، بلکه عموما خودروهای خود را پارک کرده و معمولا خودروهایی که در طرح ترافیک مدام تردد می کنند خودروهایی هستند که آلایندگی و فرسودگی قابل توجهی دارند و بیشتر آلودگی تولید می‌کنند، اما عوارضی که پرداخت می کنند، مساوی با سایر شهروندان است و ما به سمت عادلانه تر شدن و هوشمندتر شدن مدیریت جریان ترافیک می‌رویم.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.