رسانه خبری این تیتر

جزییات جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در مجلس

عضو هیئت رئیسه مجلس از افزایش تعداد جلسات علنی مجلس برای تسریع بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور، در صورت نیاز خبر داد.

به گزارش اینتیتر به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان اینکه اگر رئیس‌جمهور لیست وزرای پیشنهادی خود را فردا (پنج شنبه ۱۴ مرداد) و پس از مراسم تخلیف به مجلس ارائه دهد، مجلس بررسی برنامه‌های آنان را به سرعت آغاز می‌کند، گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری تأکید فرمودند که تشکیل دولت به تأخیر نیفتد مجلس به سرعت کار بررسی صلاحیت وزاری پیشنهادی را آغاز خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه طبق آیین نامه داخلی مجلس پس از معرفی وزرا به مجلس و اعلام وصول اسامی در جلسه علنی کار بررسی صلاحیت ها در کمیسیون های تخصصی مجلس آغاز می شود، ادامه داد:کمیسیون های تخصصی یک هفته فرصت دارند که صلاحیت وزرای پیشنهادی را بررسی کنند.

نماینده محلات در مجلس با تاکید براینکه پس از بررسی صلاحیت وزرا در کمیسیون این موضوع در دستور کار پارلمان قرار می گیرد، تصریح کرد:اگر فردا کابینه به مجلس معرفی شود احتمالا جلسه رأی اعتماد به اعضای کابینه در صحن مجلس از روز شنبه ۲۳ مرداد ماه آغاز و تا سه‌شنبه ۲۶ مردادماه ادامه پیدا کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در دو نوبت برگزار خواهد شد، اظهار داشت:در صورت نیاز و با تصمیم و تصویب مجلس کار در شیفت سوم نیز ادامه خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.