رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

حقیقت یاب؛ کشته های جشنواره موسیقی کار حماس بود یا اسرائیل؟

در این مطلب از حقیقت یاب به بررسی عامل کشته های جشنواره موسیقی در رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر و آغاز حمله غافلگیرانه حماس می پردازیم.

اینتیتر – سحر سادات زمانی؛ بیش از چهل روز است که جنگ میان غزه و رژیم صهیونیستی می گذرد. در ابتدای این جنگ اخباری از سوی رسانه های اسرائیلی و غربی منتشر شد که چند روز بعد از انتشار تکذیب شده اند.به عنوان مثال سران رژیم صهیونیستی ادعا کرده بودند که حماس در جیان حمله ۴۰ کودک اسرائیلی را سر بریده است که این خبر چند روز توسط نیویورک تایمز تکذیب شد.

خبر دیگری که در آن زمان منتشر شده بود کشته شدن ۳۶۴ اسرائیلی در یک فستیوال موسیقی در روستای ریعیم در نزدیکی نوار غزه توسط حماس بود. اما حال با گذشت بیش از ۴۰ روز از جنگ نشریه اسرائیلی هاآرتص ابعاد این حادثه را فاش کرد و خبر داد که حمله به فستیوال موسیقی کار خود رژیم صهیونیستی بوده و پای حماس در میان نبوده است.

نشریه اسرائیلی هاآرتص در این باره نوشت: بر اساس تحقیقات پلیس اسرائیل، یک بالگرد ارتش روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) به سمت اسرائیلی‌های حاضر در مراسم موسیقی بیابانی شلیک کرده است.

طبق این تحقیقات، نیروهای حماس در روز هفتم اکتبر اطلاع قبلی از برگزاری این جشن موسیقی نداشته‌اند که در آن ۳۶۴ اسرائیلی بر اثر حمله هوایی خود ارتش صهیونیست به قتل رسیدند.

هاآرتص نوشت که تحقیقات پلیس رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که یک بالگرد آپاچی اسرائیلی در روز هفتم اکتبر زمان حمله حماس شرکت کنندگان در جشنواره موسیقی در نزدیکی شهرک ریعیم در اطراف نوار غزه را بمباران کرده است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.