فورد، تسلا را مسخره کرد؛ مدل رودستر وجود خارجی ندارد!

یکی از مدیران فورد در پاسخ به سهامدار تسلا این شرکت را بخاطر تاخیر در عرضه مدل رودستر مسخره کرده است.

به گزارش اینتیتر به نقل از دیجیاتو، تسلا ید طولایی در طرح ادعاهای بسیار مبالغه‌آمیز دارد! این کمپانی آمریکایی و مدیرعامل آن یعنی ایلان ماسک تاکنون چندین و چند بار وعده‌های بزرگی داده‌اند، اما برخی از این وعده‌ها یا اصلا محقق نشده‌اند و یا با کیفیتی دور از انتظار تحقق پیدا کرده‌اند.

این امر حالا موجبات تمسخر تسلا رودستر توسط یکی از مدیران رده‌بالای کمپانی فورد را فراهم کرده است! موضوع به توئیتی طعنه‌آمیز مربوط می‌شود. در این توئیت یکی از طرفداران سهامداران متعصب تسلا با انتشار ویدیویی از نسل دوم رودستر، عبارت « Catch Me If You Can $TSLA» درج کرده؛ عبارتی که به فیلم استیون اسپیلبرگ با بازی لئوناردو دی‌کاپریو اشاره می‌کند و به معنای «اگه میتونی، منو بگیر» است. در واکنش، یکی از مدیران فورد به این توییت واکنش نشان داده است و به شکل ضمنی از عدم وجود این خودرو سخن به میان آورده است.

به عبارت دقیق تر؛ این توئیت اصلا مورد پسند مایک لِوین مدیر بخش ارتباطات خودرویی فورد نبوده و وی در پاسخ گفته:

«موافقم! گرفتن چیزی که وجود خارجی ندارد، سخت است، اهمیتی ندارد که با چه سرعتی ۵۰ هزار دلار از حسابتان کم می‌کند!»

شاید توئیت آقای لوین عجیب به نظر برسد، اما واقعیت این است که با گذشت ۵ سال از زمان رونمایی، هنوز هیچ خبری از تسلا رودستر نیست. این امر در شرایطی است که قرار بود ایلان ماسک در سال ۲۰۲۰ نسل دوم رودستر را با مشخصاتی باورنکردنی وارد بازار کند. از آن تاریخ به بعد، هر از چند گاهی تنها چند خبر حاشیه‌ای از این خودرو منتشر شده است.

پس از تاخیر در عمل به وعده، ایلان ماسک در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد اگر اتفاق غیرمنتظره بزرگی رخ ندهد، تسلا رودستر در سال ۲۰۲۳ از راه خواهد رسید. با توجه به شرایط کنونی تسلا، تحقق این وعده در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. این کمپانی فعلا تمام تمرکز خود را صرف تولید پیکاپ سایبرتراک و کشنده سنگین Semi می‌کند. به همین خاطر به احتمال زیاد ظرفیتی برای رودستر باقی نمی‌ماند.

مروری بر مشخصات تسلا رودستر

بد نیست اشاره کنیم تسلا شتاب ۱.۹ ثانیه‌ای را برای رودستر وعده می‌دهد. این کمپانی در زمان رونمایی ادعا کرد رودستر در زمان ۸.۸ ثانیه مسیر یک چهارم مایل را طی می‌کند. رکوردی که در صورت تحقق واقعا شگفت‌انگیز خواهد بود.

بجز این‌ها، تسلا می‌گوید نسخه چهار چرخ محرک رودستر، توانایی دستیابی به نهایت سرعت ۲۵۰ مایل یا ۴۰۲ کیلومتر در ساعت را دارد. این سوپر اتومبیل برقی قادر است تا ۶۲۰ مایل یا تقریبا ۱۰۰۰ کیلومتر مسافت را بدون نیاز به شارژ مجدد پشت سر بگذارد. شایان ذکر است نسخه پایه این خودرو ۲۰۰ هزار دلار قیمت دارد. نسخه موسوم به Founders Series هم که فقط هزار دستگاه از آن تولید می‌شود، حامل برچسب ۲۵۰ هزار دلاری خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.