خانواده‌های شهدا خواستار حمایت سلبریتی‌ها از مردم، بجای اغتشاشگران شدند

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با شناخت راه و هدف شهدا در می‌یابیم جهاد همواره گذشتن از جان در خط مقدم جبهه نیست؛ بلکه گاهی فتنه‌ها و مغالطه‌ها فضای غبارآلودی می‌سازند که در یک حرکت حساب شده حتی فرصت دفاع از حق به سادگی میسر نشود.

به گزارش اینتیتر به نقل از ایرنا، انسیه خزعلی در هفته دفاع مقدس و روز معنویت، زنان و خانواده با حضور در منزل شهید فرزانه، از فرماندهان لشگر ۲۷ محمد رسول الله(ص) و شهید مدافع حرم و در دیدار با جمعی از خانواده‌های شهدا افزود: چینش دقیق حروف تبلیغات، گاهی آنقدر برنامه‌ریزی شده است که شایعات میدان‌دار هدایت افکار می‌شوند و در ادامه اغتشاش و ویرانی برجای مانده تمام انرژی اصلاح را می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه بلندگوهای معاویه با ایجاد جنگ شناختی شکل دیگری از شبهات علیه حق را ایجاد کرد، اظهار داشت: هر کجا که با تمام قوا وسط میدان بودیم هجمه‌ها و دروغ پراکنی‌ها و شایعات بی‌اساس شکل گرفتند تا حواس‌ها پرتِ فضای مسموم رسانه‌ای شود.

معاون اموز زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در این بین جوانی که در لباس دفاع از نظام مظلومانه به شهادت می‌رسد، در مرز یا همین جا وسط میدان شهر اما اینطور برنامه‌ریزی شده که حواس‌ها همچنان تحت تاثیر جو شایعات باشد!

خانواده‌های شهدا خواستار حمایت سلبریتی‌ها از مردم، بجای اغتشاشگران شدند

در این دیدار جمعی از همسران و مادران شهدا ضمن محکوم کردن جسارت به شعائر دینی و نظام اسلامی، خواستار روشنگری و حفظ همبستگی در عبور از فضای مه آلود فتنه شدند.

آنان همچنین افزودند: دو دستگی نداریم، خون شهدای ما برای دفاع از ناموس و امنیت ملی ریخته شد. همه فرزند ما هستند و مهسا امینی‌ها پاره تن نظام هستند. آب گل‌آلودی که توسط رسانه‌ها و بدخواهان امنیت ملی ایجاد شده موجب پرپر شدن جوانان در فضای مه‌آلود رسانه‌ها می شود و آنان که آرامش و امنیت ما را بر نمی‌تابند با سلاح رسانه و اپوزیسون در قالب سلبریتی و خبرگزاری مردم را نشانه رفته‌اند.

جهانگیری همسر شهید ورامینی ضمن اشاره به فضای نامناسب فرهنگی در اثر اهمال‌کاری‌ها در صداوسیما و سینمای خانگی عنوان کرد: جمهوری اسلامی به این سلبریتی‌ها امکانات و فضای کار داده است و همین افراد که با پول همین نظام به شهرت رسیده اند، امروز اپوزوسیون شده‌اند.

وی خواستار اصلاح قوانین برای رعایت حداقل حقوق شهروندی در حوزه حجاب شده و نقش هنر سینما و الگوهای مد و لباس را جریان سازتر از قوانین انتظامی دانست.

وی همچنین عنوان کرد که شبکه‌های فارسی زبان عربستان که خود با حمایت انگلیس و آمریکا جنایات بسیاری انجام داده‌اند حق ندارند در مسایل داخلی ما دخالت کنند.

وی با ابراز تاثر از خشونت رخ داده در این فضا و صحنه های دلخراش مظلومیت نیروهای انتظامی اهمال فرهنگی رخ داده را زمینه ساز رفتارهای ناهنجار و بعضا ضد انسانی دانست.

عزیزیان همسر شهید رضا کارگر برزی نیز محرومیت‌های اجتماعی برای متخلفان حوزه عفاف و حجاب را راهگشاتر از تذکرات موردی دانست و افزود: نمی‌شود شخصی که اصلا حجابی ندارد با آزادی تمام از کشور خارج شود و در حالی که بدون هیچ محدودیتی خارج شده و بیانیه هم می‌دهد! بلکه باید با تغییر قوانین، به جای دستگیری افراد هنجارشکن، موانعی ایجاد کرد تا مثل سایر قوانین، بازدارندگی برای افراد خاطی ایجاد کند.

ابوطالبی همسر شهید ازگلی از معاون رئیس جمهور خواست که پیام ما را به رئیس جمهور برسانید، که نگذارند بی‌بند و باری که یک ناهنجاری اجتماعی است در جامعه اشاعه پیدا کند.

وی ادامه داد: کسانی که با رعایت قوانین پوشش را رعایت می‌کنند نباید مورد تعرض قرار بگیرند، با جوسازی‌های رسانه‌ها، من به عنوان همسر شهید جرأت نمی کنم فرزندانم را به پارک ببرم و مورد تمسخر قرار می‌گیریم، خون شهدا برای ایجاد امنیت و آرامش ریخته شد و سلاح امروز سلاح رسانه است.

همسر شهید نوشاد نیز بهترین مسیر تعامل دوسویه فرهنگی را درک متقابل دانستند و تشریح کرد: در زمینه حجاب کار فرهنگی نیاز است، نیروی انتظامی با اقتضای خود برخورد می کند اما اثرگذاری فرهنگی درک شخصیت و فضای ذهنی افراد را می‌طلبد.

در پایان این دیدار معاون رئیس جمهور ضمن تکریم رشادت زنان از شخصیت استوار همسران و مادران شهدا، از ایشان تقدیر کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.