رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

خبری که باعث تداوم سیر نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو شد: محصولات ایران خودرو و سایپا چند!؟

دیروز لایحه واردات خودروهای کارکرده که در راستای ساماندهی بازار خودرو تدوین شده بود، با تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شد، مجوزی که بسیاری از فعالان بازار خودرو معتقدند می‌تواند به کاهشی شدن قیمت خودروهای وارداتی و برخی از مونتاژی‌ها کمک کند.

به گزارش اینتیتر به نقل از اکوایران، دیروز لایحه واردات خودروهای کارکرده که در راستای ساماندهی بازار خودرو تدوین شده بود، با تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل شد، مجوزی که بسیاری از فعالان بازار خودرو معتقدند می‌تواند به کاهشی شدن قیمت خودروهای وارداتی و برخی از مونتاژی‌ها کمک کند.

با توجه به قانونی شدن واردات خودروهای کارکرده از یک سو و ثبات نرخ دلار از سوی دیگر باعث شد تا دیروز شاهد کاهش قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو در بازار باشیم. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد هرچند ایران خودرویی‌ها در بازار کاهش داشتند، اما سایپایی‌ها فعلا گوشه امن ثبات را انتخاب کردند و به جز «شاهین» سایر سایپایی‌ها در بازار بدون تغییر قیمت خوردند.

براساس ارزیابی بازار «۲۰۷ پاناروما اتومات» در بازار با افت ۷ میلیونی قیمت خورد و پس از آن «هایما S5 پلاس» و «سمند سورن پلاس» هم افت ۵ میلیونی را تجربه کردند. اما در میان سایپایی‌ها «شاهین» تنها خودرویی بود که افت یک میلیونی داشت و سایر سایپایی‌ها بدون تغییر راهی بازار شدند.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «۲۰۷ پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که «سمند سورن پلاس» در بازار ۵۴۵ میلیون تومان قیمت گذاری شد و نسبت به روز گذشته افت ۵ میلیونی را تجربه کرد. «هایما S5 پلاس» هم در بازار امروز با کاهش ۵ میلیونی در بازار یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر رصد بازار نشان می‌دهد «رانا پلاس» هم ۴۸۹ میلیون تومان قیمت خورد و افت یک میلیونی داشت. «دناپلاس» هم امروز با افت ۳ میلیونی در بازار ۶۲۷ میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر «دنا پلاس توربو اتومات» هم امروز ۸۳۰ میلیون تومان قیمت خورد و کاهشی یک میلیونی را ثبت کرد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو قیمت «۲۰۷ پاناراما اتومات» ۸۲۵ میلیون قیمت‌گذاری و افتی ۱۳ میلیونی داشت.

قیمت محصولات سایپا در بازار

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهین»، «کوییکR »، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا۲ معمولی» و «ساینا» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

قیمت «شاهین» در بازار ۵۶۳ میلیون تومانی شد و افت یک میلیونی را تجربه کرد . اما در میان محصولات سایپا خانواده کوییک امروز تغییر قیمت نداشت با این شرایط «کوییک‌R» در بازار ۳۴۰ میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک معمولی» هم در بازار ۳۳۹ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد در میان خانواده تیبا هم امروز «تیبا صندوقدار» در بازار ۳۳۰ میلیونی قیمت گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «تیبا ۲ معمولی» هم در بازار ۳۴۰ میلیون تومان قیمت خورد و بدون تغییر ماند. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «ساینا» هم امروز افت یک میلیونی داشت و در بازار ۳۲۹ میلیون تومان قیمت‌ خورد.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.