رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

خبر تلخ از اردوی تیم‌های لیگ برتری؛ ۲۴ ساله ها اخراج می‌شوند!

فدراسیون فوتبال قوانین جدیدی را برای نقل وانتقالات این فصل وضع کرده و امیدوار است به بهانه وضع این قوانین در فصل جدید لیگ پویا و جوان‌تری ببیند.

به گزارش اینتیتر به نقل از خبرورزشی، از قوانین جدید وضع شده در فصل جدید نقل و انتقالات می‌توان به کاهش سهمیه بزرگسال تیم‌ها و از بین بردن قانون ۲۵ ساله‌ها اشاره کرد. پیش تر بازیکنی که ۲۴ یا ۲۵ ساله می‌شد، جز سهمیه بزرگسال محسوب نمی‌شد اما ازاین پس بازیکنی که از سن ۲۳ عبور می‌کند، جز سهمیه برزگسال محسوب خواهد شد.

خیلی از تیم‌ها به این قانون معترض هستند و از اردوی تیم‌ها خبر رسیده بازیکنان ۲۴ ساله زیادی به بهانه از بین رفتن قانون زیر ۲۵ ساله‌ها و هم چنین کاهش سهمیه بزرگسال به ۱۹ بازیکن از ترکیب تیم‌ها خارج شده اند و این قانون در همان شروع جوان‌ها را کنار زده است.

بدون شک با شروع بازی‌ها خواهید دید، بیشتر بازیکنان ترکیب اصلی تیم‌ها را همان ۱۹ بازیکن بزرگسال تشکیل می‌دهند، به این خاطر که فوتبال ما نتیجه‌گرا است و مربی خوب می‌داند درصورت عدم کسب نتیجه مطلوب، باشگاه حتی ممکن است چند هفته هم به پای او صبر نکند و در این بین اصلا مقوله جوانگرایی فراموش می‌شود. بله درست متوجه شده اید، فوتبال ما با قانون جوان نمی‌شود. فوتبال ما به شرطی جوان می‌شود که از حالت نتیجه‌گرایی خارج شود و باشگاه‌ها و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بازی دادن به جوان را یک ارزش بدانند. در مسایل اجتماعی هم شاهد آن هستیم، قوانین محکم و تمیزی وجود دارد اما خیلی از ناهنجاری‌ها رخ می‌دهد و این به همان دلیل است که راه درست تبدیل به قانون شده است و نه فرهنگ.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.