رسانه خبری اینتیتر
این تیتر کمینه ترین رسانه خبری ایران

خداحافظی پرسپولیس از صدر جدول؟ | تلاش برای فرار از کسر امتیاز!

صبح امروز جلسه کارگروه نظارت بر قراردادها در حالی برگزار شد که در پایان آن سازمان لیگ در اطلاعیه مهم اعلام کرد که به دلیل احراز تخطی پرسپولیس از قوانین، پرونده این باشگاه به کمیته انضباطی ارجاع داده شده است. سپس پیگیری‌ها نشان داد که این موضوع به دلیل مالیات گئورگی گولسیانی بوده که باشگاه پرسپولیس آن را برعهده گرفته است.

به گزارش اینتیتر به نقل از ورزش سه، صبح امروز جلسه کارگروه نظارت بر قراردادها در حالی برگزار شد که در پایان آن سازمان لیگ در اطلاعیه مهم اعلام کرد که به دلیل احراز تخطی پرسپولیس از قوانین، پرونده این باشگاه به کمیته انضباطی ارجاع داده شده است. سپس پیگیری‌ها نشان داد که این موضوع به دلیل مالیات گئورگی گولسیانی بوده که باشگاه پرسپولیس آن را برعهده گرفته است.

حالا باشگاه پرسپولیس در بیانیه جالب خود پیرامون این موضوع، بدون فرار از اتهامات، موضوع گئورگی گولسیانی را برعهده گرفته اما اعلام کرده که در این پرونده دفاعیات خود را ارائه می‌کند و از شفاف سازی این موضوع هیچ ترسی ندارد.

همچنین باشگاه پرسپولیس قراردادن هرگونه بند فسخ در قراردادهای جدید را تکذیب و اعلام کرده که بند فسخ محمد عمری و مهدی ترابی نیز مربوط به گذشته بوده است.

این بیانیه ۷ بندی را در ادامه می‌خوانید:

۱. مسئولان فوتبال ایران به خصوص رئیس محترم فدراسیون فوتبال همواره تاکید دارند که باید در انتشار مطالب، بیانیه‌ها و اطلاعیه‌ها طوری مراقبه شود که آرامش فوتبال ایران سلب نشود و اطلاعیه مذکور به شکلی بود که باعث یکسری سوء استفاده‌ها و موج‌سازی‌ها شد و فضای مشوشی را ایجاد کرد و به مرجع بسیار اخبار نادرست علیه این باشگاه بدل شد. به همین دلیل حالا ناچار از انتشار مطالبی هستیم.

۲. از سازمان محترم لیگ این انتظار می‌رفت تمام مسایل رسانه‌ای خود را بعد از صدور حکم قطعی کمیته انضباطی صادر کند چرا که در نهایت نهاد تصمیم‌گیر در این خصوص، کمیته انضباطی است اما حتی در صورت انتظار نیز باشگاه پرسپولیس ترجیح می‌داد همه موارد به صورت شفاف منتشر شوند.

۳. در حال حاضر با توجه به آن چه در این اطلاعیه آمده است، هرچند برخلاف قصد و نیت واقعی سازمان لیگ است ولی طبعا در ذهن بسیاری از هواداران فوتبال از جمله طرفداران پرسپولیس این شایبه ایجاد ‌شود که کمتر از ۲۴ ساعت بعد از بررسی و صدور حکم از سوی کمیته انضباطی برای یکی از باشگاه‌ها، تلاش شده است که به این شکل، پاسخ نارضایتی و اعتراض سایر تیمها از جمله تیم متخلف و محکوم داده شود.

۴. جهت اطلاع افکار عمومی تاکید می‌شود، پرسپولیس باشگاهی است که برای رعایت قانون سقف بودجه به خود می‌بالد. حتی بعد از انتقال روز گذشته (نبیل باهویی) هنوز باشگاه پرسپولیس به سقف بودجه خود نرسیده است. تنها مورد موجود نیز مالیات یک بازیکن بوده که البته این مساله هم قابل تفسیر است و باشگاه پرسپولیس دفاعیه خود را در این زمینه ارایه خواهد کرد.

۵. یکی از اخبار دروغی که بعد از این اطلاعیه توسط بعضی افراد منتشر شده است اشاره به این موضوع دارد که در قرارداد یکی از بازیکنان، بند فسخ، قرار داده شده که طبق مقررات جدید ممنوع است. به نظر نمی‌رسد چنین موردی اصلا برای پرسپولیس گزارش شده باشد چون در هیچ یک از قراردادهای این فصل، چنین بندی قرار نداده‌ایم که نسبت به آن بیم و هراسی داشته باشیم.

۶. همچنین در ارتباط با وجود بند فسخ در قرارداد، به نام‌های بازیکنانی اشاره شده است که قراردادهای آنها مربوط به فصل‌های گذشته است و موضوعیتی با مقررات اعلامی برای این فصل ندارد.

۷. این موارد و همچنین قراردادهای پرسپولیس که در اختیار همه دستگاه‌های ناظر، قرار دارد به وضوح نشان می‌دهد که باشگاه پرسپولیس الف) سقف بودجه را رعایت کرده، ب) قرارداد خارج از عرف و ارزی امضا نکرده، ج) افزایش قرارداد برای فصل دوم، بیشتر از ۲۵ درصد نبوده و د) به هیچ کارگزار و نماینده بازیکن وجه نقدی پرداخت نکرده است و این تعهد همیشگی به قوانین مایه افتخار مدیریت باشگاه پرسپولیس است که البته جا دارد از همکاری کادرفنی و بازیکنان هم در این زمینه تشکر شود. البته بدیهی است که باتوجه به ورود به بورس، تمام این موارد از طریق سامانه کدال قابل بررسی و تائید است.

این تیتر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

ممکن است شما دوست داشته باشید
10 نظر
 1. منتظر عدالت می گوید

  به بچه های خوبی هرچی بده مال نمده بعد سپاهان چقدر ادم از خود متشکر همه اره شما نه

 2. م می گوید

  از پرسپولیس هم ۴ امتیاز کم بشه عدالت برقرار میشه

  1. Ali می گوید

   آرزو رو باخودت ببر به…..‌‌‌

  2. جمشید می گوید

   حالا چرا پرسپولیس اکه قرار بر عدالت باشه باشگاه کی ۳ ترتر ها و کل گهری ها هم باید به کمیته انظباطی ارجاع بشه

 3. ناشناس می گوید

  اگر امتیاز از پرسپولیس کم نشه یعنی عدالتی در فدراسیون نیست ، لیگ جمع بشه بهترین حالته

 4. گرگ می گوید

  استقلال هم چک کنید چقدر قرارداد داره همین چشمی

 5. علی اصغر مهدوی زرقری می گوید

  پس انشاالله اولین تیمی هستیم که در این فصل از بابت قرارداد بازیکن ب هیچ مشکلی نخوردیم قراردادشان هنوزباقرارداد باهویی زیرسقف قراردادشان هستند وازاین بابت خطری پرسپولیس راتهدیدنمیکنه مگرکه بخواهند به تیم کیسه کش هااازنظرمعیشتی اون هم ازطرف سرورشان پرسپولیس کمک کنند و امتیازات ازسرورشان کسروبی دلیل ب کیسه کش ها واریزگردد؟ماهمچنان مدعی اول قهرمانی در لیگ برتر وجام حذفی وسوپرجام درایران وانشاالله قهرمانی درآسیا هستیم اون هم بدون تقویت تیم نسبت به فصل گذشته وحتی ضعیف شدن تیم دراین فصل

 6. ساعد می گوید

  حالا قرارداد خارج از عرف پرسپولیس نداره عجب چرا باید امتیاز کم بشه بخاطر شمایی که عقده دارین مگه عدالت تویی که میگی اگه کم نشه عدالت نیست

 7. سید می گوید

  این لیگ نیست .بهتر بگیم سیرکه .اگه به لیگ عربستان میگن لیگ به لیگ ما باید بگن دیگ واقعا تفاوت از زمین تا آسمان بیخود نیست هر روز بدتر از دیروز میشیم حقمونه چنین مسئولین فدراسیونی برای فوتبال ما تصمیم بگیرن خود تیم‌ها ۶م خود زنی میکنن پس باید این چنین باشه

 8. فرهاد می گوید

  اگر عدالتی در فوتبال ایران باشه باید از پرسپولیس امتیاز کم بشه چَطور میشه یک تیم شهرستانی اینجوری سرشو می‌برن و یک تیم پایتخت نشین همه جور هواشو دارن

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.